Agressiivse sõidustiiliga võidab vaid minuti

11.08.2009

Agressiivse sõidustiiliga juhid läbivad 44 km pikkuse tee ainult ühe minuti võrra kiiremini, kui sama distantsi sujuvalt sõitvad juhid, selgub Monashi Ülikooli avariide uurimise keskuse teaduslikust uuringust. Paljud juhid alahindavad liigse kiirustamisega kaasnevaid lisaohte.

Sagedased sõidurea vahetused, ohtlikud möödasõidud mitmest autost korraga või järskudes kurvides, tugevad pidurdused ja äkilised kiirendused valgusfoori juurest on tüüpilisemad näited sellest, kuidas käituvad agressiivse sõidustiiliga juhid, kes loodavad nende võtete abil kiiremini sihtpunkti jõuda. Tegelikult põhjustab selline käitumisviis rohkem halba kui head.

„Viimasel hetkel pidurdamine, teiste sõidukite vahele pressimine ja liigne kiirus võivad osutuda ohtlikuks nii juhtidele kui ka jalakäijatele. Selliselt sõites võivad toimuda rasked avariid, eriti talviste teeolude korral,” märkis Renault’ liikluskooli juhataja.

Agressiivne ja riskantne juhtimine vähendab juhi võimet autot valitseda, seda eriti ootamatutes sõiduolukordades. Renault’ liikluskooli tellimusel TNS OBOP poolt tehtud uuringus selgus, et enam kui 60% juhtidest ei oska külglibisemise korral õigesti tegutseda. Enamgi veel, vaid 40% neist teavad, kuidas vältida otsasõitu ootamatutele takistustele.

Lisaks enda ja kaasliiklejate ohustamisele kaasneb agressiivse sõiduga negatiivse keskkonnamõju suurenemine. „Auto äkilise kiirendamisega põletatakse rohkem kütust, mille tagajärjel paisatakse õhku rohkem heitgaase,” märkisid Renault’ liikluskooli õpetajad. „Nii ohutus kui ka säästlikkus kallutavad vaekausi sujuva ja keskkonnasõbraliku autosõidustiili Eco Drivingu kasuks,” lisasid nad.

Renault’ autokool on esimene ühele autotootjale kuuluv sõiduõpetust jagav kool maailmas. Kool asub Varssavis ning pakub kursusi nii eraklientidele kui ka sõidukiparkide omanikele ja kullerveoautode juhtidele. Võimalik on võtta ohutu sõidu kursusi, s.t linnasõidukoolitust, loenguid sõidukipargile põhjaliku ülevaatuse tegemisest, säästliku sõidu kursusi, loenguid liikluspsühholoogiast ja ohutusest ning esmaabist. Koolil on 50 000 m² harjutuspinda, sealhulgas 120 meetrit pikk liberada ja libesõidu ringrada (läbimõõduga 60 m) ning maastikurada.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee