Alain Prost hiilgas Trophée Andros’ jäärajasõidu avaetapil

13.12.2010

Alain Prost finišeeris esimesena Trophée Andros’ jääraja Val Thorens’ etapil ning läks sellega 2010./2011. hooaega kohe ka juhtima. Neljakordne F1 maailmameister ja kahekordne Trophée Andros’ võitja oli Dacia Duster Glace’ roolis erakordselt heas vormis nii 4. detsembril peetud kvalifikatsioonisõitudes kui ka järgmisel päeval finaalis.

Alain Prost näitas kvalifikatsioonisõitudes ringe läbides (46.810s, 46.610s, 46.681s ja 47.071s) ülimat stabiilsust ning pääses edasi parima koguajaga 3m 7.172s. Ka finaalis oli Prost parim, lüües 1. seeria BMW-l ja Toyota Aurisel võistelnuid.

Iga Trophée Andros’ võistlus toimub kahel järjestikusel päeval. Esimene päev on ette nähtud ajavõtuga treeninguteks (punkte ei anta), millele järgneb kaks kvalifikatsioonisõitu. Eelsõidus sõidavad autod neljaste gruppidena neli ringi, võitjaks tuleb parima koguajaga auto. Kahe katse parim aeg läheb kirja kvalifikatsiooniajana, mis mitte ainult ei otsusta põhivõistluse stardikohta, vaid määrab ka 80% igal võistlusel antavatest punktidest. Põhivõistlused toimuvad teisel päeval, kus igas sõidus osalevad korraga 10 autot, mis läbivad 8 ringi. Põhivõistluse tulemused annavad 20% kogu ürituse punktidest.

"Ma ei tundnud end esialgu täiesti vabalt,” tunnistas Alain Prost. "Kuid kohendasime veidikene autot ja peale seda oli Dacia Dusteri juhitavus perfektne ja sain sõiduks palju kindlust juurde."

Neljakordne maailmameister rõõmustas tulemuse üle. "Olin esimene esimeses sõidus, teine teises sõidus ja kokkuvõttes sain parima koguaja – see teeb kindlasti rõõmu. Ma kandsin hoolt ka selle eest, et rehvid oleksid konkurentsivõimelised ka finaalis…"

Prost kaitses finaalis edukalt oma esikohta ning tegi hooajale suurepärase stardi. See oli Prostile juba 31. etapivõit jäärajasõitude karjääri jooksul. "Äärmiselt oluline oli võita üks kvalifikatsioonisõitudest," hindas Prost. "Sellel talvel on võistluste tase kohe erakordselt kõrge, nii teravat konkurentsi ei ole ma varem täheldanud ja ei ole sugugi kerge võita ühel nädalavahetusel kõik sõidud. Dacia Duster on tõesti hea juhitavusega ja ma usun, et oleme tippkonkurentsis igal etapil. Isegi siis, kui tingimused on nii kehvad, nagu need olid nüüd Val Thorens’is. Ja kui punktides mõõta, siis oli ikka väga hea nädalavahetus. Sel aastal tuleb Trophée Andros’ võitmiseks olla igal võistluses heas vormis, kindel ning keskendunud, sest kokku on ehk kümme sõitjat, kellel on eeldused võiduks. Seega me ei saa endale mingeid vigu lubada. Äärmiselt oluline on ka tähelepanelikult järgida oma strateegiat ja loodetavasti naeratab meile aeg-ajalt ka vajalik õnn."

Järgmine etapp viib Team Dacia nüüd Andorrasse.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee