Bose®: rätsepatööna loodud heli

02.05.2011

Bose® Sound System on Renault’ audiosüsteem, mis töötati esialgu välja high-end mudelitele (Koleos, Laguna Coupé). Möödunud aasta lõpus oli Bose® Edition saadaval Renault Koleos, Laguna ja Laguna Grandtour’i mudelitel. Nüüdseks on see laienenud ka Renault Mégane, Mégane Coupé ja Mégane Grandtour ning Scénicu ja Grand Scénicu mudelitele.

Bose® Sound: esmaklassiline helikvaliteet
Kvaliteedi poolest ülemaailmselt tuntud Bose® on ühendanud jõud Renault’ga, et rätsepatööna luua audiosüsteemid, mis arvestavad sõidukite spetsiifilist akustilist profiili.

Bose® Sound System pakub maksimaalset helikvaliteeti ja kuulamisnaudingut. Puhtad toonid on paika timmitud igas salongi punktis – kõlarite asukoht tagab kõigile autosistujatele maksimaalse helikvaliteedi sõltumata istekohast.

Bose® Sound System: rätsepatööna loodud heli

Bose® heli väljatöötamiseks Renault’ mudelites tehti tuhandeid akustilisi katsetusi, valiti hoolikalt kõlarite arvu, tüüpi ja asukohta, et kindlustada kõrgekvaliteediline heli. Signaalprotsessorid ja ekvalaiserid said maksimaalse häälestuse, et toota puhast Bose®-kvaliteediga ning kõikide autos istujate jaoks tasakaalustatud heli. Bose® ja Renault’ inseneride eesmärk oli arendada helisüsteem, mis arvestaks täielikult nii salongi profiili kui ka kasutatud materjale.

Bose® Energy Efficient Series töötati esialgu välja Mégane’ ja Scénicu tarbeks. Tegemist on senisest 50 protsenti energiasäästlikuma süsteemiga, mis pakub Bose® täiuslikku helikvaliteeti.

Bose® Energy Efficient Series Sound System sisaldab üheksat kõlarit:
- neli 2,5 cm-diameetriga neodüüm tweeterit;
- kaks High Motor Force kõlarit (diameeter: 13 cm Mégane’ puhul / 16,5 cm Scénicu puhul);
- kaks 13 cm diameetriga neodüüm kõlarit;
- üks 11,5 cm diameetriga High Motor Force basskõlar Bass-Reflex kastis. Lisaks Bose Energy Efficient digitaalse signaalitöötlussüsteemiga võimendi ja seitsmekanaliline ekvalaiser.

Renault – Bose koostöö

Renault' koostöö Bosega algas aastal 2008 (Koleos). Aastal 2010 otsustas Renault laiendada oma mudelivalikut, mis varustatud high-end Bose® audiosüsteemidega (Laguna, Latitude [osadel turgudel], Mégane ja Scénic). Praeguseks on paljudel Renault’ mudelitel Bose® heli.

Bose
Asutatud 1964. aastal Amar G. Bose poolt, kes oli Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) elektrotehnika professor. Nüüdseks on Bose Corporation on kasvanud maailma juhtivaks audiotehnoloogia tootjaks ja arendajaks. Bose uuenduste ja leiutuste käigus on parandatud kõlarite tööd, loodud kodukeskuste süsteeme, muusikasüsteeme autodele, helisummutavaid kõrvaklappe, võimendeid muusikutele, lahendusi instrumentide vastupidavuse testimiseks ja simulatsiooniks.

1982. aastal disainiti esimene spetsiaalselt autole mõeldud Bose® audiosüsteem, arvestas maksimaalselt sõiduki interjööri iseärasusi. Tulemuseks oli suurepärane helikvaliteet ja seda sõltumata mootorimürast, tuulemürast jne. Sellest ajast on Bose jätkanud rätsepa-stiilis helisüsteemide välja töötamist maailma peamiste autotootjate erimudelitele.

Firma tugineb uuringute ja innovatsiooni pikale traditsioonile, muuhulgas on kompanii patendiga kaitsnud oma kõlaritehnoloogia ja unikaalsed heli töötlemise tehnoloogiad.

Bose Automotive Systems’i peakorter asub Bostoni lähistel, oma kliente toetatakse läbi täiendava kontorivõrgu asukohtadega Bloomfield Hills (Michigan, USA), Brentwood (Tennessee, USA), Esslingen (Saksamaa), Torino (Itaalia), Saint-Germain-en-Laye (Prantsusmaa), Shanghai (Hiina), Tokyo ja Hiroshima (Jaapan).


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee