DHL ja Renault arendavad koostööd elektriautode akuvahetuse logistikas

19.07.2011

Renault valis DHL-i oma esimeseks logistiliseks partneriks, et hõlbustada elektriautode mudelivaliku turuletoomist. DHL-i ülesandeks on rakendada rahvusvahelist teenust, mis võimaldab liitium-ioon akude transpordi ja vahetust, mis vastaks massituru vajadustele.

Elektrimootorid toovad kaasa uue küsimuse - kuidas asendada kasutatud akusid? Renault’iga sõiduki soetamisel sõlmitud leping on „kõik ühes“ pakkumine, mis hõlmab ka järelteeninduses akuvahetusteenust järgnevate aastate jooksul.

DHL korraldab akude transpordiga seotud tarned “Expert Z.E.” diileriteni (koolitatud ja erivarustusega elektriautode hoolduskeskused ning klienditugi).

“Renault on esimene autotootja, kes tuleb elektriautodega massiturule. Leping DHL-iga on võtmetähtsusega, sest tagab kvaliteetse akuvahetusteenuse meie klientidele,” ütles Renault’ järelteeninduse juht Jacques Daniel. 
 
Renault Z.E. valik vastab “Zero Emissions” nõuetele, mis on maailmas esimene valik täielikult elektrilisi sõiduautosid ja väikeseid tarbesõidukeid, mida toodab suur autotööstus. Valikus on Kangoo Z.E., Fluence Z.E., Twizy ja Zoe mudelid, mis tuuakse järk-järgult turule ajavahemikul sügis 2011 ja 2012. aasta keskpaik.

DHL-i esindaja Dan Ellerton sõnul on heitmetevaba transpordi arendamine 21. sajandi üks olulisemaid väljakutseid. „Nüüd oleme astunud selles tegevuses suure sammu edasi. Logistikal on elektriautode edukal turuletulekul oluline roll ja meie Renault’ jaoks välja töötatud teenus võimaldab usaldusväärset ja tõhusat moodust korraldada akude logistikat järelteeninduse tarvis,” lisas Ellerton.

Logistiline lahendus hõlmab akude ladustamist DHL-i üksuses Pariisi lähistel, akude transporti “Expert Z.E” diileriteni ja importijateni Euroopa ning Aasia riikides ning kasutatud akude tagastamist Renault’ Flins’ remondikeskusesse. DHL vastutab kogu logistika eest, sealhulgas tellimuste, nõuete ja andmebaaside, läbi spetsiaalse Hollandis asuva keskuse. Tänu Renault’ IT-lahendusele tagab DHL, et iga akuga seotud logistilist teenust saab jälgida kogu ahela ulatuses.

Et juhtida akude logistikat, mille kaal jääb vahemikku 112 kg – 335 kg ning millel on mittestandardsed mõõdud on DHLi personal (sealhulgas autojuhid) eraldi koolitatud akude käitlemiseks ja veokid on vastavatel raskustele spetsiaalselt kohandatud. 

Lisaks koostööle lisas DHL kaheksa Renault Kangoo Z.E. sõidukit oma sõidutestidele Rhine-Ruhri piirkonnas Saksamaal, katsetades elektriautode suutlikkust oma tegevuses.

Renault
Ettevõte on esindatud kõikidel kontinentidel kokku 118 riigis üle 30 tootmis- ja 18 000 äriüksusega. Renault disainib, toodab ja müüb kogu valikut innovatiivseid sõidukeid, mis on turvalised ja keskkonnasäästlikud. Ettevõtte kasvus on oluline roll ka kõrvalbrändidel, nagu Dacia ja Renault Samsung Motors. Renault’ palgal on üle maailma 121 000 töötajat. Möödunud aastal oli müügitulu 38,97 miljardit eurot ja müüdi üle 2,6 miljoni sõiduki. 

DHL
DHL on globaalne turuliider logistikatööstuses ja pakub üle maailma teenuseid, mis tuginevad suurele oskusteabele rahvusvahelise õhu- ja meretranspordi vallas, samuti kaubaveo osas maanteid ja raudteid pidi. Ettevõte pakub ka muid rahvusvahelisi logistikateenuseid ning postiteenuseid. Globaalne võrgustik hõlmab 220 riiki ja piirkonda ning klientidele pakuvad esmaklassilist teenust 275 000 töötajat. DHL pühendub oma tegevuses sotsiaalsele vastutusele kliimakaitses, kriisisituatsioonides ja hariduses. DHL on osa Deutsche Post DHL. Grupi käive oli eelmisel aastal rohkem kui 51 miljardit eurot.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee