Eesti tehnikahuvilised noored saavad kandideerida F1 meeskonda

04.05.2009

Renault ja Altran kutsuvad tehnikahuvilisi noori praktikale ING Renault F1 meeskonna uurimis- ja arendusosakonna juurde Inglismaal.

2004. aastal alguse saanud projekti „Altran Engineering Academy” (Altrani insenertehnika akadeemia) eesmärk on anda noortele reaalainete tudengitele ja ülikooli lõpetanutele võimalus konkureerida praktikakohale vormelimeeskonna uurimis- ja arendusosakonnas. Rahvusvahelise konkursi võitjale tagatakse majutus töökoha lähedal Oxfordis, tema kasutusse antakse sõiduauto ja talle määratakse tugiisikuks suure kogemusepagasiga Altrani ekspert.

Praktikakoha saamiseks peavad kandidaadid koostama tehniliselt uuendusliku projekti, valmistama ette esitluse ja näitama selles tehnoloogilist uuenduslikkust aerodünaamika, võimsuse, soorituse täiustamise, sõidukidünaamika, juhtimissüsteemide, elektroonika, materjalide, andurite või kütusetehnoloogia valdkonnas. Tänavune partnerlus rahvusvahelise energiaettevõttega Total annab võimaluse keskendada konkursil tähelepanu energiatõhususele.

„Konkurss on ahvatlev paljudele noortele, kelle kirg on autotööstus ja keda ei hirmuta meie valdkonna keerukus. Nende kaasamine viimasel viiel aastal on olnud tehnilise panuse mõttes väärtuslik,” ütles ING Renault F1 meeskonna uurimis- ja arendusosakonna juht Robin Tuluie.

Formula Student Team Tallinn esindaja Jaanus Vindi sõnul on see ainulaadne võimalus noortele, kes soovivad motospordi kõrgliigas kätt proovida. „F1 on absoluutne tipptase millest unistavad tuhanded mehaanikatudengid üle kogu maailma, sealhulgas mõistagi ka need, kes võtavad osa iga-aastasest Euroopa kõrgkoolide masinaehituse ja autotehnika tudengite meeskondade vahelisest võistlusest Formula Student,“ ütles Vint.

“Kui mõnel eestlasel avaneks võimalus töötada pool aastat F1 meeskonnas, siis oleks see kahtlemata suureks tunnustuseks ka Eesti inseneriharidusele. Soovin kõigile aktiivsetele tehnikahuvilistele noortele julgust ning edu kandideerimisel,“ lisas Vint.

Osaleda soovijad saavad avalduse täita 2009. aasta konkursi ametlikul veebilehel www.altran-academy.com. Avalduste esitamise tähtaeg on 22. mai.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee