Elektriautod hakkavad sõitma kiirteel A40

17.03.2010

Uurimisasutustest ja äriettevõtetest koosnev arendusgrupp sai eelmisel nädalal ülesandeks käivitada Reini-Ruhri näidispiirkonna arendusprojekt „Elektrisõidukid pendelliikluses“ (E-mobility in commuter traffic). Üheskoos asutakse uurima Reini ja Ruhri vahelise elektrilise pendelliikluse tegelikke tulemeid. Projekti osalised on RWE Effizienz GmbH, Renault Deutschland AG, autotööstuse uurimisettevõte Forschungsgesellschaft Kraftfahrwesen mbH Aachen (FKA), ja RWTH Aacheni ülikooli kõrgepingetehnika instituut (Institut für Hochspannungstechnik). Projekti tegevust kooskõlastatakse kesksest juhtimiskeskusest EnergieAgentur.NRW.

„Projekti eesmärk on lähendada tehnoloogiat klientidele ja nende elukvaliteeti parandada. See peab tegema elektriautod meie piirkonnas nähtavamaks ja tuntavamaks,” ütles Nordrhein-Westfaleni (NRW) majandusminister Christa Thoben. Liitvabariigi liikluse, ehituse ja linnaarenduse ministeerium (Bundesministerium für Verkehr, Bau und Stadtentwicklung – BMVBS) toetab seda projekti näidispiirkondade elektrilise liikuvuse programmi ühe osana umbes 7 miljoni euroga.

Sõidukipark koosneb 40st Renault’ elektrisõidukite katsemudelist ja 110st ümberehitatud elektriautost, mille RWE tarnib liisingsõidukitena. Renault tarnib tarbesõiduki mudelid Kangoo Express Z.E. ja keskklassi peresedaani Fluence Z.E., mille tootmine algab Euroopas juba 2011. aastal, pärast projekti lõppu. Mõlemad mudelid on oma 160 km sõiduulatusega juba turukõlbulikud ning nende laadimisel on võimalik valida tavalise ja kiirlaadimise vahel. Lisaks võimaldab Quick-Drop süsteem Fluence Z.E. tühjad akud laetud akudega asendada automaatselt vaid mõne minuti jooksul.

RWE liisitavad Fiat 500-l põhinevad sõidukid, Karabag 500 E, varustatakse kõige moodsamate liitium-ioonakudega. Kasutatakse ka Fiat Fiorinol põhinevaid mudeleid. Oma 100–140 km sõiduulatusega sobivad need linnaliiklusesse suurepäraselt.

Selle ühisprojekti eesmärgiks on elektrisõidukite juurutamine linnadevahelise kiirtee A40 igapäevasesse pendelliiklusesse. See ummikutest ja ebastabiilsest liiklusest häiritud suurlinnaala on parim keskkond nende puhtalt ja vaikselt liikuvate elektrisõidukite väärtuste katsetamiseks. RWE soovib 2011. aasta keskpaigaks ehitada esmalt Mülheimi, Essenisse ja Dortmundi tervikliku laadimise infrastruktuuri. Lisaks kogutakse andmeid turustatavate toodete, nagu GPS-põhise vabade laadimiskohtade, ülevaate ja marsruudikorralduse arendamiseks. Projekti osalised loodavad sel teel arendada elektrilise liikuvuse juurutamiseks vajalikku uurimis- ja arendustööd.

Teaduse poolelt toimub projekti seire, uurimine ja hindamine. Liitvabariigi ministeeriumi (BMVBS) näidispiirkondade elektrilise liikuvuse programmi arendab NOW GmbH (Nationale Organisation Wasserstoff- and Brennstoffzellentechnologie – riiklik vesiniku ja kütuseelementide tehnoloogia organisatsioon).

Täiendavat teavet projekti „E-Mobility in commuter traffic” kohta vaadake veebilehelt www.rwe-mobility.com.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee