Laste liiklusohutuskonkursi võitsid Paide Gümnaasiumi õpilased

25.04.2012

 

Konkursi peaauhinnaks on võitjarühma sõit Prantsusmaale rahvusvahelisele „Sinu idee, Sinu algatus“ finaalvõistlusele, mis toimub 8.-10. juunil 2012. Rahvusvahelise finaaliga kaasneb sõit Disneylandi lõbustusparki Pariisi lähistel.

Möödunud aasta hilissügisel alguse saanud kampaania „Helkur on popp“ eesmärk oli teadvustada helkuri kandmise vajalikkust ja teha helkuri kandmine noorte hulgas popiks. Projekti käigus kahanes helkurita liiklejate arv Paide Gümnaasiumis 253-lt 57-ni ja seejärel kingitud helkurite abil 0-ni. 

Žürii esimehe Indrek Sirki sõnul olid kõik viis esitletud projekti väga huvitavad, põhjalikud, hästi läbimõeldud ning seetõttu ainult ühe võitja valimine raske. „On tore näha, et lapsed teavad liikluses õigesti käitumisest nii palju, et teevad vahel lapsevanematelegi silmad ette. Võitja selgus žürii tulise arutelu käigus ning kõigil olid omad lemmikud. Paide Gümnaasiumi projekti „Helkur on popp“ puhul on väga positiivne selle üleüldine mõju. Läbi viidud kampaania eeskujul soovisid sarnast projekti järgmisel aastal ellu viia pea kõik lähikonna koolid ja lasteaiad. See on tunnustamist väärt,“ ütles Indrek Sirk.

Tänavu esimest korda toimunud konkursi võidukampaania „Helkur on popp“ valiti parimaks viie finalisti hulgast, kuhu lisaks võitjale kuulusid ka Vastseliina Gümnaasium projektiga „Sära vastu!“, Imavere Põhikool projektiga „Valgustatud jope“, Kadrina Keskkool projektiga „Liiklusnädal“ ning Tallinna 37. Keskkool projektiga „Liikluskalender“.

Finaalüritusel esitlesid kõik grupid oma väljamõeldud ja elluviidud projekte ja kampaaniaid. Imavere Põhikooli õpilased mõtlesid koolis toimunud ajurünnakutes välja „Valgustatud jope“, mille eesmärk on muuta inimese liikumine pimedal ajal turvaliseks. Vastseliina Gümnaasiumi õpilaste projekti „Sära vastu!“ raames meisterdasid õpilased helkureid ning kinkisid need kohalikele lasteaialastele, et harjutada juba päris väikeseid helkurit kandma. Tallinna 37. Keskkooli õpilased joonistasid pilte, millest koostati „Liikluskalender“, mis hakkab olema tuleval õppeaastal iga klassi seinal. Kadrina Keskkooli õpilasgrupp korraldas algklassidele „Liiklusnädala“, mille raames toimusid teemakohased viktoriinid ja mängud.

Konkurss „Sinu idee, Sinu algatus” oli mõeldud põhikoolide õpilasrühmadele üle kogu Eesti. Konkursi ülesandena pidid kuni 15-liikmelised õpilasgrupid 1. märtsiks 2012 välja mõtlema ja korraldama liiklusohutust ja/või keskkonnasäästlikke liiklemisviise propageeriva kampaania. 

Võitja valis punktihääletuse teel välja žürii, kuhu kuulusid Kristel-Liis Kaunismaa Politsei- ja Piirivalveametist, Eve-Mai Valdna Maanteeametist, advokaadibüroo Sirk ja Saareväli vandeadvokaat Indrek Sirk, Grzegorz Telecki Renault Polskast, kohalike Renault edasimüüjate esindajad Indrek Poolak ABC Motorsist, Anne Alamets City Motorsist.   

Konkursiga seotud lisainfot saab Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” veebilehelt www.ohutuliikleminekoigile.ee.

***

Liiklusharidusprogramm “Ohutu liiklemine kõigile” on üks vanimaid ja suurimaid laste liiklusohutuse suurendamisele suunatud projekte Euroopas. Programmi toetavad Politsei- ja Piirivalveamet, Maanteeamet ning oma heakskiidu on sellele andnud ka liiklusadvokaat Indrek Sirk. Meediapartneritena toetavad programmi Delfi, Autonet.ee ning Liiklus.ee. Praeguseks on projekt jõudnud 25 riiki ning sellest osa on võtnud üle 12 miljoni lapse. 2011. aastal kuulutati välja üle-eestiline konkurss „Sinu idee, Sinu algatus”, mis on üks maailma suurimaid lastele mõeldud algatusi liiklusohutuse tõstmiseks ja tasakaalustatud transpordi toetamiseks. Konkursi peaauhind on osavõtt rahvusvahelisest finaalist, mis toimub EuroDisneylandi lõbustuspargis Pariisis. Rohkem infot: www.ohutuliikleminekoigile.ee.  

Renault toetab ÜRO ülemaailmset initsiatiivi “Decade of Action for Road Safety 2011-2020”.

 


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee