Laste liiklusohutuskonkurss ootab taas osalema

02.11.2012

Konkurss on kollektiivne (rühmas võib olla 3-10 liiget + 1 juhendaja) ning mõeldud õpilastele (vanuses 6-12) üle kogu Eesti. Konkursil osalemiseks tuleb täita programmi veebilehel www.ohutuliikleminekoigile.ee leiduv avalduse vorm, mis on kättesaadav alates 29. oktoobrist. Lisaks saab õpilasrühma juhendaja veebilehelt alla laadida abimaterjalid, mis aitavad õpilastel ja õpetajatel samm-sammult konkursi ülesannet õigesti täita. 

Konkursi ülesandena peab õpilasrühm ajavahemikul 31. jaanuar 2013 – 8. märts 2013 konkursi veebilehele ülesse laadima kampaaniat „Sinu idee” kirjeldava lühiaruande ja kampaania „Sinu algatus” teostamist kajastava dokumentatsiooni, mis võib olla loodud mistahes kunstilises vormis (pildigalerii, audio- või videosalvestis vms.). Konkursile saadetud projekte hindab žürii, kuhu kuuluvad Politsei- ja Piirivalveameti, Maanteeameti, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Renault’ kontserni esindajad ning liiklusadvokaat Indrek Sirk. Žürii valib lõppvooru viis rühma ning lisaks märgib ära veel 25 säravaimat tööd. Parimad viis rühma võistlevad konkursi finaalis, mis toimub 2013. aasta aprillikuus Tallinnas. Finaalis peavad õpilased viie minuti jooksul esitlema kokkuvõtte konkursile esitatud projektist. 

Kohaliku finaali võitnud kollektiivi auhinnaks on sõit rahvusvahelisele finaalvõistlusele Prantsusmaale 2013. aasta juunis. Rahvusvahelise finaaliga kaasneb sõit EuroDisneylandi lõbustusparki Pariisi lähistel.

Möödunud aastal toimunud konkursi võitsid Paide Gümnaasiumi õpilased kampaaniaga „Helkur on Popp“. Prantsusmaal, Pariisis toimunud rahvusvahelisel finaalüritusel esindanud Paide Gümnaasiumi õpilased suutsid oma helkuri tähtsust rõhutava kampaaniaga äratada nii kooli, kohaliku kogukonna kui ka Vabariigi Presidendi tähelepanu ja poolehoidu.

Žüriis osalenud Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri ennetusteenistuse vanema Kristel-Liis Kaunismaa sõnul näitas eelmise aasta konkurss, et laste ideedel on hea energia ja vähe leidub neid kes poleks nõus laste poolt ellukutsutud tegevusele õlga alla panema. „Turvalisus algab meist endist ja kui sul on hea idee, tule jaga seda kindlasti ka teistega. Välja kuulutatud konkurss „Sinu idee, Sinu algatus“ on selleks hea võimalus,“ lisas Kaunismaa.

„Finaalüritusel oli mul siiralt hea meel näha, et lapsed tahavad liiklusohutuse teemal kaasa mõelda ja oskavad võimalusi välja pakkuda, kuidas olukorda parandada,“ kommenteeris Maanteeameti põhja regiooni liikluskasvatuse osakonna juhataja Eve-Mai Valdna. „Liiklusohutus on meie kõigi teha ja igaüks saab anda sellesse oma panuse. Konkursil osalejad olid eeskujuks paljudele ning loodetavasti innustavad ka teisi noori liiklusohutuse teemaga tegelema ja sellele mõtlema,“ lisas Valdna.

„Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” raames korraldatava konkursi „Sinu idee, Sinu algatus” eesmärk on võimaldada lastel osaleda otsuste langetamises, mis puudutavad nende ohutust ja elukvaliteeti.

 


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee