Mart Sander vahetas taksod Dacia vastu

06.06.2011

Põlise taksosõitjana ning jalgsi liikujana tuntud Mart Sander, kes endale kunagi autot pole tahtnud, ning kelle arvates autoroolis liiklemine Tallinnas on tülikas, istub nüüdsest Dacia Sandero roolis.

Viimaks koitis see päev, mil paadunud “autovihkaja” pani taskusse oma esimesed autovõtmed. “See on pikk jutt,” vastab Sander lühidalt küsimusele, miks tema hoovis auto seisab. „Tegelikult hakkas minu autojuht-assistendi Opel hiljuti streikima ning tekkis tõsine hirm, et ühel hetkel jääme teele lihtsalt seisma. Üha enam sai selgemaks, et õige pea peaks kusagilt asendusrattad leidma,“ täpsustas Sander.

Sanderi murest kuulis kolleeg ja sõber Henrik Raave, kes ametis Renault’ ja Dacia sõidukeid esindava AS City Motors juhatajana ning kelle peas tekkis mõte panna Mart Sander Dacia Sandero rooli keerama.  „Mart on alati olnud meeletu Rumeenia fänn, ta käib seal pidevalt seiklemas, armastab Dracula-filme, kuulab Rumeenia muusikat ja joob Rumeenia veine. Kuna tema lemmikriigis toodetud auto kannab nime Sandero, siis mõtlesime, et need kaks sobiks omavahel hästi kokku,“ kommenteeris Henrik Raave.

Mart Sander ei eita, et teda seob Rumeeniaga tõsine sümpaatia. „Minu jaoks on Rumeenia just see eksootiline kuningriik, vampiiride ja veini maa, mis ta oli enne seda, kui temaga neljakümnendatel aastatel läks samuti nagu Eestiga mõned aastad varem. Tänu oma maavaradele ollakse taas teel jõukuse suunas,“ tõdes Sander.

Oma neljarattalise pea-aegu nimekaimu üle on Sander igati tänulik ning tõdes, et Rumeeniaga seob teda nüüd ka täitsa tubli automark. „Dacia, mis vanasti võistles Ida-Saksa Warpurgiga maailma koledama auto tiitli pärast, on täna kena ja funktsionaalne auto. See, et talle anti minu nimi, on arusaadav: Rumeenia austab oma patriooti!“

7. aprillil avas Renault ja Dacia sõidukeid müüv AS City Motors Tallinnas Lasnamäel Baltimaade suurima Dacia müügiesinduse. Peterburi tee ääres, aadressil Väike-Paala 1 asuv Dacia salong asub 387 ruutmeetrisel pinnal.

Mart Sanderit Dacia Sandero roolis võib näha siit. Soodushindadega Sanderode valikut vaata SIIT.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee