Mégane'ide perekonda lisandub uus neljaukseline sedaan Mégane GrandCoupé

12.10.2016

Türgis Renault’ Bursa tehases valmivad uued Mégane GrandCoupé’d jõuavad müügile sel sügisel ligikaudu 30 riigis. Uus Mégane GrandCoupé (mitmete turgudel ka Mégane Sedan nime all) jõuab müügile Alžeerias, Austraalias, Bahreinis, Bulgaarias, Horvaatias, Tšehhis, Egiptuses, Eestis, Ungaris, Iirimaal, Iisraelis, Itaalias, Kuveidis, Lätis, Leedus, Moldaavias, Marokos, Omaanis, Poolas, Kataris, Rumeenias, Saudi-Araabias, Serbias, Slovakkias, Sloveenias, Tuneesias, Türgis, Ukrainas ja Araabia Ühendemiraatides.

Renault’ CMF C/D moodulehitusel põhinev uus MÉGANE GrandCoupé on loodud, disainitud ja arendatud välja koos neljanda põlvkonna Mégane'iga, mis on turul alates 2016. aasta algusest. Mégane GrandCoupé’l on sama varustus, tehnoloogia ja mootorid, mis viieukselisel mudelil, kuid sõitjate- ja pakiruumi on suurendatud veelgi.

Uus Mégane GrandCoupé on elegantne ja voolujooneline, näha on kõiki sedaanilt oodatavaid disainivõtteid. 

Uut mudelit iseloomustavad:

 • Mégane GrandCoupé paistab konkurentide hulgas silma kupeeliku silueti ja proportsioonidega.
 • Renault’ disainerid on loonud autole 550 dm3 VDA suuruse ilma pakiruumi elegantset väliskuju ohvriks toomata.
 • Suured mõõdud (4,63 m pikk, 1,81 m lai, omas klassis rekordiline teljevahe 2,71 m) rõhutavad auto staatust ja loovad sõitjateruumi kui piisava ruumikuse.
 • Sujuva ja voolujoonelise küljejoone nimel on nähtud vaeva klaasi ja metalli täiusliku suhte (üks kolmandik / kaks kolmandikku) saavutamisel, oma panuse annavad ka auto madalus (1,44 m) ja väike kliirens (13 cm).
 • Välisilmesse lisavad väärikust sõiduki kvaliteetsed ning pigem kallimate mudelite varustusele omased kroomelemendid: esivõre, liistud külgedel, akende servad, uste käepidemed ja summutiotsad.
 • 1,57-meetrine rööbe nii ees kui ka taga on omas klassis kõige laiem, kuni 18-tollised rattad annavad efektsele välimusele viimase lihvi.
 • Lai, atleetlik õlajoon lisab mudelile sportlikkust.

Uue Mégane GrandCoupé tippversioonide varustusse avatav panoraamkatus, mis toob nii sõitjateruumi esi- kui ka tagaossa välisvalgust. Väljastpoolt moodustab panoraamkatus tuule- ja tagumise klaasiga ühise terviku ning lisab uue MÉGANE GrandCoupé disainile elegantsust ja väljapeetust veelgi.

Uue Mégane GrandCoupé’ üks kõige erilisem omadus on suur pakiruum: selle maht 550 dm3 on klassi suurim (ja 20dm3 enam kui Renault Fluence'il). Lisaks mahukusele tagab erakordse praktilisuse väga lai laadimisava. Maksimaalne laadimispikkus on 1084 mm, maksimaalne laius 1393 mm.

Auto sees on rohkelt ruumi nii juhile kui ka kaasreisijatele:

 • Õlgade ja küünarnuki kõrgusel on sõitjateruumi laius selle klassi parimate hulgas (õlaruum ees 1441 mm, taga 1377 mm, küünarnuki kõrgusel 1492 mm ja 1413 mm).
 • Põlveruum tagaistmel 216 mm – 37 mm enam kui viieukselisel versioonil.
 • Tagumise istme seljatoe kalle (27 kraadi) optimeerib pearuumi pikemate reisijate jaoks ja tagab rühikama isteasendi.

Sõidumugavuses on suur osa sõitjateruumi eriti tähelepanelikul viimistlusel ja sõitjate käeulatuses olevate pehmepinnaliste materjalide kõrgel kvaliteedil:

 • Samad materjalid, mis Renault’ esindusmudelites,
 • Peen, vahuga toestatud armatuurlaua, uste ülemiste paneelide ja iluliistude ning käetugede kattematerjal,
 • Mati läikega kroomist näidikupaneeli, ventilatsiooniavade ja keskkonsooli ümbrisdetailid,
 • Tippmudelitel Nappa nahaga kaetud rooliratas.

Suurt tähelepanu on pööratud ka sõitjateruumi panipaikadele ja kasutajasõbralikkusele: 

 • Keskmise käetoe pikkust saab reguleerida, panipaiga suuruseks on kuni kolm liitrit.
 • Suur seitsmeliitrine kindalaegas.
 • Esiuste taskud mahutavad 1,5-liitrise pudeli.

Hoolikalt konstrueeritud istmed tagavad klassi tipptasemel mugavuse ja ergonoomika, seda suuresti tänu eri tihedusega vahu kasutamisele. Istmeraamid on samad nagu uuel Espace'il ja Talismanil. Sõltuvalt versioonist on esiistmed soojendatavad, juhiistmel on massaažifunktsioon ja elektriline nimmetugi.

 

Uus Mégane GrandCoupé põhineb Renault-Nissani liidu CMF-C/D moodulehitusel, mida kasutavad ka Renault esindusmudelid nagu Espace, Talisman ja uus Koleos, samuti uus Mégane ja uus Scenic. Uue Mégane GrandCoupé’ varustusse kuuluvad paljud tavaliselt kõrgemate segmentidega seostatavad ja selles klassis unikaalsed lisad: värviline head-up näidik, seadistatav värviline 7tolline TFT ekraan ja kahes formaadis R-LINK 2 multimeedia-tahvelarvuti (7-tolline piki- või 8,7-tolline püstekraan), samuti MULTI-SENSE.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Tänassilma küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee