Renault Kangoo Z.E. valiti 2012. aasta rahvusvaheliseks kaubikuks

25.12.2011

• Esimest korda võitis auhinna elektriauto, mis konkureeris mitme sisepõlemismootoriga kaubikuga.
• Žürii valis Kangoo Z.E. parimaks selle heitgaasideta sõidu ning ka praktiliste ja säästlike omaduste tõttu.
• Oktoobri lõpus Euroopas turule toodud Kangoo Z.E. on juba võitnud kolm auhinda. Peale rahvusvahelise 2012. aasta kaubiku tiitli sai auto ka auhinna Taanis ja Iirimaal.

Saanud 168 punktist 104, võitis Kangoo Z.E. rahvusvahelise aasta kaubiku auhinna, edestades Iveco Dailyt, Fiat Ducatot ja VW Caddyt. Auhind anti üle Renault’ kaubikute allüksuse direktorile Jean-Marie Hurtigerile Belgias toimunud 14. rahvusvahelisel haagisenäitusel. „Kangoo Z.E.-ga teeb Renault elektriauto kättesaadavaks ka tavalisele Euroopa kaubikukasutajale, andes nii suure panuse keskkonnasäästliku ja jätkusuutliku liikluse edendamisse, et lahendada üks tänapäeva maanteeveo põhiprobleeme,” selgitas žürii esimees Pieter Wieman.

„Auhind on preemia Renault’ töötajatele, kes on aastaid töötanud välja üht Renault’ neljast elektriautost - Kangoo Z.E.-d. Selles seikluses osalesid kõik ettevõtte üksused, sealhulgas disainibüroo, Maubeuge’i tehas ja müügiosakond. Nad tulid ülesandega erakordselt hästi toime, näidates sihikindlust, loovust ja ennekõike suurepärast meeskonnatööd, mis on nüüdseks vilja kandnud,” kommenteeris Jean-Marie Hurtiger.

Renault’ kaubik Kangoo Z.E.
Alates 1998. aastast Euroopa juhtiv kaubikutootja Renault laiendas valikut, tuues turule Kangoo elektrilise versiooni Kangoo Z.E.. See on esimene täiselektriline kaubik, mis on toodetud ühe sõidukitootja vahenditega.

Paigaldades aku Kangoo Z.E. põranda alla, säilitas Renault sisepõlemismootoriga mudeliga sama kandevõime ja mõõtmed. Kangoo Z.E. on saadaval kahes pikkuses ja kolmes versioonis, millest kõik valmivad Prantsusmaal asuvas Maubeuge’i tehases, samal liinil, kus sisepõlemismootoriga Kangoo Z.E., kahe istmega Kangoo Z.E. Maxi ja viie istmega Kangoo Z.E. Maxi. Sõiduk vastab ettevõtjate mitmekülgsetele vajadustele – auto maht on 3 m3-st 4,6 m3-ni ning sobib nii kauba kui ka reisijate vedamiseks.

Esimene laialdaselt saadaolev Z.E.
Renault’ Z.E. sõidukivaliku esimene auto Kangoo Z.E. saabus Renault’ müügisalongidesse 28. oktoobril. Selle hind algab Euroopas 20 000 eurost (v.a käibemaks, riiklike toetusteta) ja Prantsusmaal 15 000 eurost (v.a käibemaks) tänu 5000 euro suurusele riiklikule toetusele. Aku renditasu on 72 eurot kuus 36 kuuks ja 10 000-kilomeetrise aastase läbisõidu korral.

Keskkonnasääst
Prantsusmaal on elektriautodel väga väiksed heitkogused, mille hulka arvestatakse ka elektri tootmisest tulenevad heitmed. Kokku on auto heitkogus kilomeetri kohta vaid 12 g CO2. Aasta kaubiku žürii arvates aitab CO2 heitkogust vähendada ka asjaolu, et Kangoo Z.E. on masstootmises.

Äsja turule toodud, kuid juba tunnustust saanud
Kangoo Z.E. võidetud preemiaid kroonib rahvusvaheline aasta kaubiku auhind. See on Kangoo Z.E. kolmas Euroopas võidetud auhind pärast Taani autoajakirjanike žüriilt saadud aasta kaubiku tiitlit ja Iirimaal Fleet Transport Awardsi eksperdikomisjonilt pälvitud auhinda Fleet Transport Green Commercial.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee