Renault’ Laguna Coupe: Monaco GP limiteeritud versioon

26.07.2010

Genfi autonäitusel esitleti pärlvalge kere, musta katuse ja peeglikorpustega ning 18-tolliste mustade alumiiniumvelgedega Renault’ Laguna Coupe Monaco GP limiteeritud versiooni, mida toodetakse vaid 400 eksemplari.

Prantsusmaal kavandatud ja toodetud Renault Laguna Coupe Monaco GP varustuses rõhutakse sõidurõõmule ja -mugavusele. Kaks aastat pärast Renault Coupe esmakordset avalikustamist legendaarsel Monaco ringrajal tähistab see piiratud väljalaskega versioon pikaajalist partnerlust Renault’ ja Automobile Club de Monaco vahel.

Varustus


• Tume söevärvi nahksisu (Istmepadja ja peatoe esikülg ning külgtoed on nahaga kaetud. Ülejäänud osad on veekindlast kangast.) tikitud embleemidega „Monaco GP“ esiistmete tagaküljel, pärlvalged sisudetailid, GT rool.

• Monaco GP märk radiaatorivõrel ja Carminat TomTom®-i navigatsioonisüsteemi ekraanil.

• Spetsiaalselt kavandatud BOSE® helisüsteem 10 kõlari, digitaalvõimendi ja RCA-ühenduvusega (USB ja 3,5 mm pistik).

• Mitmesugused tehnoloogilised lahendused (bi-ksenoon esituled, LED-tagatuled, eesmine ja tagumine parkimisandur, Renault’ käed-vabad-kaart, kolme režiimiga automaatne kliimaseade, seadete mäluga elektrilised küljepeeglid).

• Aktiivsed ja passiivsed ohutuslahendused (ESC, ABS, hädapidurdusabi eeltäitefunktsiooniga hädapidurduse tuvastamisel ja kuus turvapatja).

• 4Control kere z4 ja nelivedu, kuuekäiguline manuaalkäigukast.


2008. aastal Monaco kuulsal Grand Prix’ ringrajal debüteerinud Renault Laguna Coupe on oma klassis Prantsusmaal konkurentsitu liider.

Sportlikud ja rafineeritud jooned

Renault Laguna Coupe Monaco GP disaini elegantsed ja sujuvad jooned väljendavad ajatut ilu ja sõidurõõmu. Äratuntav on Fluence’i ideeautolt pärinev kujundus ja sarnasus esmakordselt 2007. aastal Frankfurdi autonäitusel avalikustatud näituseautoga. Uuel mudelil on pärlvalge kere ja sisudetailid, 18-tollised mustad Interlagose alumiiniumveljed, mustad peeglikorpused ja silmatorkav kõrgtehnoloogiline hall õmblus istmetel, eriviimistlusega armatuurlaud ning GT rool ja uksed. Kere külgedel ja radiaatorivõrel on limiteeritud versioonile omased Monaco GP märgid.

4,64 meetri pikkuse ja 1,81 meetri laiuse auto proportsioonid on tasakaalus ja kupeele iseloomulikud. Dünaamilise välimusega Renault Laguna Coupe piiratud väljalaskega versiooni ainulaadne element on must katus.
 
4Control kere

Renault Sport Technologies’i poolt loodud nelikveo süsteem on Renault’ Laguna Coupe Monaco GP standardvarustuses. 4Control kere kerge juhitavus nii linnas kui ka kurvilistel teedel sarnaneb väikestele linnaautodele (Laguna pöörderaadius on sama, mis Cliol). Samal ajal tagab süsteem erakordse stabiilsuse ja sportautole omase teelpüsivuse, turvalisuse näiteks takistusest möödapõikamisel või keerulistes oludes pidurdamisel (asümmeetriline haarduvus libedal pinnal, optimeeritud ESC kalibratsioon). Renault’ Laguna Coupe Monaco GP on hea manööverdusvõime, dünaamilisuse ja täpse juhitavuse kontsentraat.

Dünaamiline, tundlik ja tõhus mootor

Renault’ Laguna Coupe Monaco GP 2,0 dCi 180 KM (131 kW) võimsusega mootoril on mikroosakeste filter ja see vastab Euro5 nõuetele. Tegemist on võimsa kuid kütusesäästliku sõidukiga:  2000 pöörde juures saavutatav 400 N•m jõumomendiga mootor on kiirendamisel tuntava jõuga. Koos 4Control keresüsteemiga tagab see stabiilsuse. Mootori üldine kütusekulu on 6,2 liitrit 100 km-le (163 g CO2/km).


Navigatsiooni- ja multimeediaseadmed

Renault Megane’is ja Lagunas on Carminat TomTom®-i navigatsioonisüsteem, millel on keskkonsoolil asuv juhtkang ja 5,8” ekraan. Lihtsasti kasutatav süsteem sisaldab põhjalikku menüüd ja suurel ekraanil (14,7 cm / 5,8 tolli) kuvatud täpseid kaarte ning ka realistlikku sõiduradade vaadet (Advanced Lane Guidance), võimalust hankida liiklusteavet ummikute või kiirusepiirangute kohta, püsivate kiiruskaamerate asukoha hoiatust (sõltuvalt kohalikust seadusandlusest) ja kohandatavate funktsioonide valikut. Tarkvara TomTom Home abil saab andmeid Interneti kaudu uuendada – esimene uuendus on tasuta.


Renault Laguna Coupe Monaco GP-l on tipptasemel helisüsteem. Bose® ja Renault’ koostöös loodi süsteem, mis on kohandatud auto sõitjateruumi akustiliste omadustega selge ja tasakaalus heli saavutamiseks. Bose® Sound System koosneb 10 neodüümmagnetiga kõlarist (neli kõrgete sageduste kõlarit, neli kesksageduste kõlarit ja tagaaknariiulisse sisseehitatud 23 cm bassikõlar), Bose® digitaalse signaalitöötlussüsteemiga võimendist ja kuuekanalilisest kohandatavast ekvalaiserist. Kvaliteetseks raadiovastuvõtuks on süsteemil kaks antenni. Renault Laguna Coupé on täielikult ühenduv USB-audioühenduse ja 3,5 mm pistikute kaudu. Saadaval on ka Bluetooth®-ühendus ja MP3/WMA CD-ühilduvus.


Limiteeritud versiooni lisavarustus

Juhtimisabivahendid: kiirusepiirajaga autopiloot, bi-ksenoon esituled koos esitulede pesuriga, LED-tagatuled, ESC, ABS, elektrooniline hädapidurdusabi eeltäitefunktsiooniga hädapidurduse tuvastamisel, automaatne käsipidur, automaatne klaasipuhastaja ja esitulede sisselülitamine, elektrilised jääeemaldusega küljepeeglid seadistuste mäluga ja elektrikromaatiline tahavaatepeegel.

Mugavus: elektrilised soojendusega istmed, juhtimisasendi mälu (istmed ja peeglid), automaatne kahetsooniline kolmerežiimiline kliimaseade, Renault’ käed-vabad-kaart, valgustusega peeglid, kaks laetuld, reguleeritava kõrguse ja kaldega eesmised peatoed ja kaks toitepistikut keskkonsoolil (ees ja taga).

Turvalisus: kuus turvapatja, sealhulgas kahekambrilised/kahesurvelised kõri/alakeha turvapadjad topelt külglöögianduritega.

Usaldusväärsus


Renault’ Laguna mudeleid puudtavad kliendiküsitluste tulemused ja sõltumatud meediaarvustused on kinnitanud auto kvaliteeti ja usaldusväärsust: Renault’ Laguna on tootmis- ja hoolduskvaliteedi poolest esikolmikus. Renault Laguna Coupe Monaco GP-l on kolmeaastane (või 150 000 km) garantii.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee