Renault’-Nissani liit avas Indias autotehase

19.03.2010

Renault’-Nissani liit avas 17. märtsil esimese ühiselt rajatud autotehase Indias. 45 miljardit ruupiat (11,3 miljardit krooni) maksma läinud tehase aastane suurim tootmisvõimsus on kuni 400 000 sõidukit. Tehas annab esialgu tööd 1500 töölisele ja alustab tootmist käesoleva aasta mais. Koos kuue Chennais asuva tarnijaga loob liit piirkonda ligikaudu 6000 uut töökohta.

„Meie Chennai tehas on Renault’-Nissani liidu jaoks Indias oluline teetähis,” ütles liidu juhatuse esimees ja tegevjuht Carlos Ghosn. „Uue Micraga algab meie toodete müük Indias ning seda toetab kohapeal paiknev tootmistehas, mis võib toota nii Renault’ kui ka Nissani mudeleid.”

Esimene tehases toodetav sõiduk on uus Nissan Micra, mis on ka esimene uuel V-platvormil loodud sõiduk. Peamiselt India turule ette nähtu Micrat eksporditakse lisaks ka enam kui sajasse Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika riiki. 2011. aastal alustatakse tehases India turule mõeldud mudelite Renault Koleos ja Fluence toomist.

Uus tehas hakkab tööle vastavuses liidu rahvusvaheliste tootmis- ja kvaliteedistandarditega. Selle tootmise juhtimissüsteem põhineb mõlema ettevõtte vastastikkusel teabevahetusel ja parimatel kogemustel. Uus tootmisprotsess võimaldab tehases samal tootmisliinil toota korraga nii Renault’ kui ka Nissani sõidukeid.

Renault Nissan Automotive India Private Limited peadirektor ja tootmisdirektor Akira Sakurai ütles: „Iga uue tehase avamine on tähelepanuväärne saavutus, kuid selle Chennai tehase rajamise kiirus ja kvaliteet on olnud erakordsed.”

„Ma tahan tunnustada Tamil Nâdu osariigi toetust ja meie töötajaid, kes olid abiks selle tehase valmimisel ning aitavad viia meie tooteid edukalt kodumaisele ja rahvusvahelisele turule”, jätkas Sakurai.

Chennais asuvad juba Renault’-Nissani tehnoloogia- ja kaubanduskeskus India Private Ltd (RNTBCI), mis toetab mõlema osaniku rahvusvahelist tegevust uurimis- ja arendustegevuse põhivaldkondades, moodsat projekteerimist, tootearendust, sõidukite digitaalset arendust, teabesüsteemide arendust ning kohalikku ja rahvusvahelist varuosade tarnet.

Renault’-Nissani liit avalikustas oma uue tehase Indiasse Chennaisse ehitamise plaani 2008. aasta 22. veebruaril, kui allkirjastas Tamil Nâdu valitsusega vastastikuse koostöö memorandumi. Ametlik nurgakivi panemise tseremoonia toimus 6. juunil 2008.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee