Renault’-Nissani liit ja A2A paigaldavad Itaaliasse esimesed 270 elektriautode laadimispunkti

22.03.2010

Renault’-Nissani liit ja energiaettevõte A2A sõlmisid Lombardia heitgaasivaba liikuvuse ühise arendamise kokkuleppe, mis on järjeks 2009. aastal allkirjastatud ühiste kavatsuste memorandumile.

17. märtsil sõlmisid Renault Itaalia tegevdirektor Jacques Bousquet ja A2A juhatuse esimees Giuliano Zuccoli ametlikult saastevaba ühis- ja eratranspordi kokkuleppe, mis hõlmab elektrisõidukite ja nende laadimisjaamade katsetamist ja sellele järgnevat toetava infrastruktuuri laiendamist. Milano ja Brescia saavad esimestena elektrisõidukite laadimiseks moodsa ja tervikliku infrastruktuuri, mis koosneb 270 laadimispunktist.

2010. aasta juunis Milanos ja Brescias käivitatav aasta pikkune katseprojekt „E-Moving” on Itaalia esimene sedalaadi elektrisõidukite katsetus. Eesmärgiks on katsetada Renault ja A2A koostöös loodud elektrisõidukite komponente. Erilise tähelepanu all on elektriautode laadimise infrastruktuuri tehnoloogia ja paigutus, elektrisõidukite müük ja rent, laadimisvõrgu ja sõidukite vastasmõju, sõidukite elektrivarustus ja selle arveldussüsteem, akude käitlemine ja elektrisõidukite hooldus.

Selle projekti osana saavad era- ja ärikliendid katsetada esimest 60 Itaaliasse saabuvat Renault’ elektrisõidukit Kangoo Express Z.E. ning peresedaani Renault Fluence Z.E.
Renault Itaalia tegevdirektor Jacques Bousquet ütles: „Renault eesmärgiks on edendada üldist jätkusuutlikku liikuvust ning teha elektrisõidukid laialdaselt kättesaadavaks ja taskukohaseks. Selle tulemusena ei ole need sõidukid enam nišitoode vaid üldlevinud toode. Renault, energiaettevõtte A2A ja kohalike omavalitsuste koostöö koosneb esialgsest katseperioodist ning selle järgnevast täiselektriliste sõidukite tutvustamise ja turuletuleku ajast. See saavutatakse moodsate tehnoloogiate rakendamise, klientide vajadustele vastava infrastruktuuri rajamise ning äri- ja tehniliste lahenduste pakkumisega. Eesmärgiks on laiendada uudsete elektrisõidukite levikut, mis on keskkonnasäästlikud ega erita CO2 ning on autojuhtidele otstarbekad kasutada.

A2A juhatuse esimees Giuliano Zuccoli lisas: „Laia tegevusalaga A2A investeerib elektrilise liikuvuse katsetusse kui üldise laadimise infrastruktuuri arendamise esimesse sammu. Eesmärgiks on rajada jätkusuutlikku arengut edendava ja heitmeid vähendava lähenemise ühe osana kõiki Lombardia suuremaid linnu hõlmav ühendusvõrk. A2A on rakendanud oma oskusi ja teadmisi ning investeerinud infrastruktuuri, et saada tõsiseks tegijaks energiatõhususe edendamisel ja kahjulike heitmete vähendamisel Milanos ja Brescias (ja järgnevalt kõikides linnades, kus A2A tegutseb, nagu Bergamo, Como, Monza, Sondrio ja Varese). Selle projektiga asuvad need linnad katsetuste eesliinile koos Euroopa pealinnadega, kus on sellele teemale rohkem tähelepanu pööratud.”


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee