Renault Tech näitab Autonomic Mediterranee näitusel mudeleid Grand Kangoo ja Dokker

04.12.2012

• Renault Tech toob autonäituse külastajate ette kaks uut piiratud liikumisvõimega reisijate transpordiks mõeldud mudelit: Renault Grand Kangoo TPMR (Ergo ramp®) ja Dacia Dokker TPMR.

• Lisaks mitmesugustele lahendustele, mis hõlbustavad piiratud liikumisvõimega inimeste sõidukisse sisenemist ja seal väljumist, ning abivahenditele kehapuudega sõidukijuhtidele pakub Euroopa turuliider Renault’ nimetatud valdkonnas nüüd kokku viit eriilmelist sõidukit. Mudelid toodetakse Heudebouville’i tehases Prantsusmaal ning igal aastal leiab uue omaniku ligi 1000 sõidukit. 

Renault Tech kuulub ettevõtte Renault Sport Technologies alla ning sel on rohkem kui 25-aastane piiratud liikumisvõimega reisijate transpordiks mõeldud sõidukite kujundamise, tootmise ja turustamise kogemus. 6-7 detsembril Marseilles’s toimuval Autonomic Méditerranée autonäitusel näitab ettevõte maailmale juba olemasolevatele lisandunud mudeleid Grand Kangoo TPMR ja Dokker TPMR (TPMR = Transport de Personnes à Mobilité Réduite/ Piiratud liikumisvõimega isikute transport).

Grand Kangoo Ergo ramp® mahutab rohkem reisijaid

Ratastooli kaldteega uudismudel Ergo ramp® põhineb möödunud septembris tutvustatud Renault’ pikendatud kerega mudelil Grand Kangoo. Sõiduki võimalike ostjatena nähakse taksofirmasid, lennujaama transfeere korraldavad ettevõtteid ja ühistranspordi teenusepakkujaid. Mikrobuss mahutab kuni kuus reisijat (viis istekohta ning üks koht ratastoolis reisijale).

Grand Kangoo TPMR, ehk teisisõnu Ergo ramp® jõuab müügile üheaegselt Autonomic Méditerranée autonäituse avamisega, esialgu Prantsusmaal ja seejärel veel paljudes teistes Euroopa riikides. Saadaval on vaid üks mudeli versioon, kuid selle soetamisel on võimalik valida mitmesuguste lisalahenduste vahel, mille abil kohandatakse sõiduk vastavalt kliendi soovidele. 

Mikrobussi sisseehitatud kaldtee on innovaatiline lahendus ning seda kinnitab rambi kasutamist hõlbustavale mehhanismile võetud patent. Kokkupanduna saab kaldteest sile autopõrand, tagades kasutajaile ka kõik Grand Kangoo tavahüved. 

 

Dokker TPMR on tõeline Dacia 

Dokker TPMR mudelil nagu teistelgi Dacia sõidukitel on selged ja jõulised jooned. Sisse viidud muudatuste eesmärk on piiratud liikumisvõimega või ratastoolis reisijate sõidumugavuse tõstmine. Sõiduk on saadaval kolmes erinevas versioonis, mis mahutavad kuni viis tavareisijat ning ühe ratastoolikasutaja.  

Olenevalt versioonist on võimalik valida kahe kuni kolme varustuspaketi vahel. Lisaks sellele pakutakse mitmesuguseid lahendusi, mis võimaldavad sõidukit kohandada vastavalt kliendi vajadustele.

Renault Techi uurimistegevus ja küllaldane vahendite eraldamine tootearenduseks on viinud lahenduste loomiseni, mis on toonud kaasa uuendused: 

Madaldatud põrand on valmistatud komposiitmaterjalist, mis teeb selle kergemaks, kuid samas vastupidavamaks ning see ei koosne enam nii paljudest eri osadest. 

Kaldtee alumiiniumist kärgstruktuur teeb selle kergemaks, kuid talub endiselt kuni 300 kg koguraskust (piiratud liikumisvõimega isik ning tema saatja).

Tuleva aasta märtsi lõpus jõuab Dokker TPMR müüki Prantsusmaal ning mujal Euroopas, Türgis ja ka Marokos. Lõplikud ostuhinnad on veel selgumisel. 

 


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Tänassilma küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee