Renault’ tehnokeskus avab 2011.-2012. aastal töötajate lastele mõeldud kaks sõime

22.02.2010

Renault allkirjastas partnerlusleppe Prantsusmaa juhtiva ettevõtetele ja kogukondadele lastesõimeteenust pakkuva ettevõttega Babilou, kes rajab Prantsusmaal Guyancourt’s asuva Renault tehnokeskuse töötajate laste jaoks kaks lastesõime ja hakkab neid haldama. Mõlemad sõimed tulevad äärmiselt keskkonnasäästlikud. Kumbki neist mahutab 60 last ja need hakkavad paiknema tehnokeskusest vähem kui 5 km kaugusel ning need avatakse vastavalt 2011. aasta ja 2012. aasta jaanuaris.

Esimene neist paigutatakse olemasolevasse hoonesse, mis renoveeritakse keskkonnasäästliku projekti alusel, eesmärgiga saada keskkonnaalast kvaliteeti näitav sertifikaat „High Environmental Quality” (HQE). Teisest saab Prantsusmaa esimene täispuidust ehitatud lastesõim, mille juures kasutatakse bioklimaatilist arhitektuuri, eesmärgiga viia hoone energiatarve nii madalale, et see vastaks ka kõige rangematele kehtivatele standarditele.

Lähiajal on plaanis luua umbes kümme lastesõimekohta ka Lardy katsekeskuse lähedusse.

Kõigi nende ettevõtmiste sihiks on muuta Renault’ ettevõttes töötavate lapsevanemate tööelu lihtsamaks. Selle kinnituseks allkirjastas Renault 15. veebruaril ettevõtte lapsevanemate koguga ettevõtte lapsevanemate harta. Lisaks ühineb Renault klubiga „Lastesõimed ja ettevõte”, mis koondab endas 50 organisatsiooni, kes teevad koostööd selle nimel, et luua oma töötajate lastele piisavalt lastesõimekohti. Järgmises läbirääkimistevoorus töötajate organisatsioonidega pakutakse välja ka uued meetmed, mis aitavad parandada töö ja eraelu tasakaalu ning suurendada töötajate heaolu töökohas.

Grupi inimressursi osakonna vanemasepresident Gérard Leclercq lausus: „Renault peab väga tähtsaks aidata oma töötajatel leida õige tasakaal töö- ja eraelu vahel. Ainult nii saame tagada, et töötajad tunnevad ennast tööpostil nagu kodus ning on motiveeritud ja tegutsevad tõhusalt. Guyancourt’sse rajatavad lastesõimed on oluliseks sammuks selles suunas.”

1998. aastal uksed avanud Renault’ tehnokeskus loodi eesmärgiga koondada Renault’ uute sõidukiprojektide kallal töötavad insenerid ühe katuse alla. Tehnokeskus on aastate jooksul võõrustanud ka Renault’ teiste valdkondade töötajaid, nagu disainereid, tootmistöölisi ja müügiesindajaid.

Kas teate nimetada ka Eesti ettevõtteid, kus rakendatakse ühist lastehoidu töötajate lastele? Tule räägi kaasa meie Facebooki lehel.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee