Renault tutvustab Frankfurdi autonäitusel nelja elektriautot

15.09.2009

Täna avatud Frankfurdi autonäitusel esitleb Renault oma nelja elektrilist ideeautot, mis on 2011. aastal müügile jõudvatele heitmevabade elektriautode eelkäijad.

Alates 2011. aastast toob Renault järjest turule neli elektrisõidukit, sealhulgas kahte seni sisepõlemismootoriga varustatud sõiduki edasiarendust. Esimene nendest on hiljuti esitletud pereauto Fluence’i elektriline variant, mis tuleb kõigepealt müügile Iisraelis ja Euroopas. Teine on Renault’ mahtuniversaali Kangoo Expressi elektriline variant, mis on suunatud peamiselt äriklientidele.

Seejärel laieneb elektrisõidukite valik kahe uue masina võrra, mis on koheselt projekteeritud elektrisõidukiteks, ka teistesse tootesektoritesse. Twizy Z.E. Concepti põhjal arendatava kolmanda sõiduki sihiks on linnaliiklus. Neljas sõiduk, mille eelkäijaks on Zoe Z.E. Concept, saabub müügile 2012. aasta alguses ning see saab olema mitmeotstarbeline igapäevasõiduk.

Renault pürgib heitmevaba liikluse poole

Järgides rangelt oma keskkonnaprogrammi ning oma tunnusmärki Renault eco², taaskinnitab see autotootja pühendumust vähendada oma sõidukite ökoloogilist jalajälge igas eluringi osas (tootmine, kasutamine ja ümbertöötamine).

Renault eesmärgiks on toota keskkonnasäästlikke sõidukeid, mis oleks taskukohased enamikule autojuhtidele. Lähiaastatel suunatakse oma jõupingutused sisepõlemismootorite ja ajamite tehnoloogilistele uuendustele ning elektrimootorite edasiarendamisele.

Twizy Z.E. Concept

Twizy Z.E. Concept on väike ja praktiline heitmevaba sõiduk, mis vastab linnaliikluses suurenenud nõuetele. Tihedalt ümbritsev kere pakub esmaklassilist kaitset nii juhile kui ka kaasreisijale, kes istub juhi taga. Sõidukit viib edasi 15kW elektrimootor pöördemomendiga 70 Nm, muutes Twizy Z.E. Concepti kergesti juhitavaks. Auto kiirendusvõime on võrreldav 125 cm³ mootorratta omaga.

Zoe Z.E. Concept

Zoe Z.E. Concept on kena ja ligitõmbava välimusega täiselektriline heitmevaba sõiduk. Selle eriline katus optimeerib sisetemperatuuri hoidmise süsteemi, mis võimaldab lisaks õhku niisutada, puhastada ning lõhnastada.

Fluence Z.E. Concept:

Fluence Z.E. Concept on tõeline pereauto, mis tõestab, et pilkupüüdev kujundus, mugavus ja ruumikus võivad käia käsikäes keskkonnasäästlikkusega. Fluence Z.E. Concept on elektriauto, mille sõiduulatus on ühe laadimisega kuni 160 km. Akut saab laadida kolmel erineval viisil: tavaline laadimine (neli kuni kaheksa tundi), kiirlaadimine (20 minutit) või kohene lahendus (kolm minutit). Viimane toimub ainulaadsel aku Quickdrop meetodil.

Kangoo Z.E. Concept

Kangoo Z.E. Concept, mille aluseks on Renault’ Kangoo, on mõeldud ärikleintidele. Tegemist on eriti kasutajasõbraliku, tõhusa ja interaktiivse sõidukiga, mis samal ajal on ka energiasäästlik. Kangoo Z.E. Concepti jõuallikaks on 70 kW elektrimootor pöördemomendiga 226 Nm.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee