Selgus "Ohutu liiklemine kõigile" konkursi võitja

13.05.2013

Konkursi peaauhinnaks on võitjarühma sõit Prantsusmaale rahvusvahelisele „Sinu idee, Sinu algatus“ finaalvõistlusele, mis toimub 14.-16. juunil 2013. Rahvusvahelise finaaliga kaasneb sõit Disneylandi lõbustusparki Pariisi lähistel.

Sagadi Looduskooli selle aasta jaanuaris alguse saanud kampaania „Pähe kiiver, selga vest!“ eesmärk oli pöörata suuremat tähelepanu jalgratturi turvavarustuse olemasolule ja vajalikkusele. Projekt pälvis ka kohalike ajalehtede ning noorsoopolitsei tähelepanu.

Žürii esimehe Indrek Sirki sõnul olid kõik viis esitletud projekti väga põhjalikud, hästi läbimõeldud ja põnevad. „On näha, et aina rohkem lapsi on huvitunud liiklusest ning selle ohtlikkusest. Seda oli märgata iga finalisti projektis, mis tegi võitja selgitamise loomulikult väga raskeks. Sagadi looduskooli projekt “Pähe kiiver, selga vest!” paistis silma just oma põhjaliku läbiviimise ning kaasahaarava esitluse poolest. See energia tõi nendele ka tänase võidu,” ütles Indrek Sirk.

Tänavu teist korda toimunud konkursi võidukampaania “Pähe kiiver, selga vest!” valiti parimaks viie finalisti hulgast, kuhu lisaks võitjale kuulusid ka Särevere Lasteaed “Kurepesa” projektiga “Sinasõbraks tooliga”, Parksepa Keskkool projektiga „Oota ohutult bussi“, Väike-Maarja gümnaasium projektiga „Rattad korda!“, ning Imavere Põhikool taaskasutatud materjalidest koosneva liiklusalase lauamänguga „Liiklemine Imaveres”.

Finaalüritusel esitlesid kõik grupid oma väljamõeldud ja elluviidud projekte ja kampaaniaid. Särevere Lastead projektiga “Sinasõbraks tooliga” tutvustas oma lasteaia lastele ja vanematele turvatooli kasutamise eesmärki ja tähtsust autosõidul. Parksepa Keskkooli õpilased jälgisid projektiga “Oota ohutult bussi!” koolimaja juures olevaid bussipeatusi ja õpetasid lapsi ohutult bussi ootama. Projektiga “Rattad Korda” õhutasid Väike-Maarja gümnaasiumi õpilased turvalist rattaliiklust teedel. “Liiklemine Imaveres” liiklusalase ruumilise lauamängu töötasid välja Imavere Põhikooli õpilased, kelle eesmärk oli kohalikele inimestele õpetada liiklusmärke.

Konkurss „Sinu idee, Sinu algatus” on mõeldud põhikoolide õpilasrühmadele üle kogu Eesti. Konkursi ülesandena pidid kuni 10-liikmelised õpilasgrupid 8. märtsiks 2013 välja mõtlema ja korraldama liiklusohutust ja/või keskkonnasäästlike liiklemisviise propageeriva kampaania.

Võitja valis punktihääletuse teel välja žürii, kuhu kuulusid Kristel-Liis Kaunismaa Politsei- ja Piirivalveametist, Eve-Mai Valdna Maanteeametist, advokaadibüroo Sirk ja Saareväli vandeadvokaat Indrek Sirk, Grzegorz Telecki Renault Polskast ja Renault edasimüüjate esindajad Indrek Luberg ABC Motorsist ning Karit Sepp City Motorsist.

 

Konkursiga seotud lisainfot saab Renault’ programmi „Ohutu liiklemine kõigile” veebilehelt www.ohutuliikleminekoigile.ee.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Tänassilma küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee