Ülemaailmne laste liiklusharidusprogramm “Ohutus kõigile” jõudis Eestisse

29.10.2010

Autotootja Renault’ loodud ülemaailmne laste liiklusohutusprogramm “Ohutus kõigile”, mis õpetab algkooli lastele arvutimängu kaudu ohutu liiklemise tõdesid, on nüüdsest eesti-keelsena ja siinsetele liiklusreeglitele kohandatuna kättesaadav ka Eesti lastele.

Tänavu maailmas 10. aastapäeva tähistav “Ohutus kõigile” liikluskasvatuse programm toimib kokku 20 riigis ja sellega on liitunud üle 11 miljoni lapse. Projekti on ellu kutsunud ja seda rahastab Renault.

“Läbi “Ohutus kõigile” programmi soovib Renault aidata lastel paremini toime tulla teedel ja tänavatel varitsevate ohtudega ja aidata kaasa ka üldise liikluskultuuri edendamisele, sest tänased lapsed on homsed autojuhid,” lausus Renault esindaja Janusz Chodyla.

“Ohutus kõigile” programmi peamiseks eesmärgiks on tõsta algkooliealiste laste liiklusohutuse alaseid teadmisi läbi meelelahutuse ja mängu. “Selle tarvis on loodud spetsiaalne interneti-põhine interaktiivne arvutimäng, mille läbimängimiseks peab laps lahendama erinevaid liikluse alaseid praktilisi ja teoreetilisi ülesandeid,” sõnas Renault esindaja Grzegorz Telecki. Mängu käigus saab laps lisaks ohutu liiklemise nõuannetele ülevaate ka liikluseeskirja peamistest nõuetest. “Mäng on tasuta,” lisas Telecki.

Liikluse e-õppevahendi “Ohutus kõigile” on üle vaadanud ning 2011. aastal jõustuva liiklusseadusega aidanud kooskõlla viia liiklusadvokaat Indrek Sirk.

E-õppevahendi “Ohutus kõigile” ja selle juurde käivad nõuanded lapsevanematele ja õpetajatele leiate aadressilt www.ohutus-koigile.ee.Liiklusharidusprogramm “Ohutus kõigile” on üks vanimaid ja suurimaid laste liiklusohutuse suurendamisele suunatud projekte Euroopas. Programmi toetavad Politsei- ja Piirivalveamet, Maanteeamet ning oma heakskiidu on sellele andnud ka liiklusadvokaat Indrek Sirk. Meediapartneritena toetavad programmi Delfi, Autonet.ee ning Liiklus.ee. Praeguseks on projekt jõudnud 20 riiki ning sellest osa on võtnud üle 10 miljoni lapse. Rohkem infot: www.ohutus-koigile.ee. 


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee