Uus Renault Clio: Mudel täis innovatsioone

04.07.2012

 

Uus Renault Clio – kaubamärgi uue kujundusliku identiteedi kehastus

Uus Renault Clio on esimene mudel, mis väljendab terviklikult Renault’ uut disainikeelt, mis on inspiratsiooni saanud korporatiivdisaini asepresidendilt Laurens van den Ackerilt. Kasutusele võeti kaubamärgi viimaste kontseptautode stiil ja emotsioon ning kanti see edasi uutele tootemudelitele. Renault’ uus väike pereauto on selle näide. 

“Uus Renault Clio on kui meelelist naudingut pakkuv skulptuur, mis stimuleerib iha. Selle kurvid on nagu musklid, mis väljendavad DeZir kontseptautodest kiirguvat dünaamikat. Puuduvad teravad või agressiivsed nurgad, on vaid meelad kurvid, mis kutsuvad end hellitama.” Laurens van den Acker.

Tasakaalustatud ja dünaamilised välised proportsioonid  

Uus Renault Clio paistab silma esiotsa disainiga, milles köidab tähelepanu läikival mustal taustal olev jämedas kirjas püstine Renault’ logo, mida esmakordselt kasutati kontseptautol DeZir. Auto nina muudavad veelgi efektsemaks esituled, mille alumine äär on eristatud kroomiga ning päevasel ajal põlevad LED-tuled. Ainult viieukselisena pakutaval uuel Cliol on sportlik siluett, mida rõhutavad tagumiste tuuleklaaside varjus asuvad süvistatud tagaukselingid. Tänu madalamale sõidukõrgusele, avaramale salongile, võlvkaarte all laialt välja ulatuvatele ratastele ning rataste ja võlvkaarte vähendatud vahemikule on uuel mudelil enam dünaamikat ja isikupära kui selle eelkäijal. Uut Cliot pakutakse kaheksas erinevas kerevärvis, mille hulka kuulub ka esialgne värv (leekpunane), mis kordab DeZiril kasutatud punast.

Värske, kutsuv ja kasutajasõbralik salong

Uue Renault Clio interjöör toetab täiuslikult selle välist stiili ning sisendab kindlustunnet ja energiat. Tänu lennukitiiva kuju järgi vormitud armatuurlauale, optimaalselt paigutatud multimeediasüsteemile keskkonsoolil, laiale värvivalikule, digitaalsele spidomeetrile, mugavatele istmetele ning kroomitud ja klaverimustadele sisevalgustitele käib mugavus käsikäes kaasaegsuse ja kasutajasõbralikkusega.  

Lai valik võimalusi sõiduki isikupärastamiseks

Eksterjööri ja interjööri isikupärastamine lülitati uue Renault Clio disainiprotsessi juba päris alguses. Ostjad saavad algusest peale osaleda oma masina välimuse kujundamises, valides peeglihoidjad ustele, radiaatori, tagapaneeli ümbrise, madalamate uste kaitsed ja rattaviimistluse, lisaks ka katuse graafika. Interjööri disainimiseks saab valida armatuurlaudu, uksepaneele, roole, käsipidemeid, käigukangi ümbriseid, õhutusventiili ümbriseid, polsterdusmaterjale ja põrandamatte. 

 

Uus Renault Clio: täis innovatsioone 

Uus Renault Clio taasloob ootusi omas segmendis ning tõstab väikeste autode standardeid.   

 

Renault R-Link – sisseehitatud tahvelarvuti, mis on ühendatud auto ja internetivõrguga

Renault oli esimene, kes tõi sõidukitesse sellised uuendused, nagu roolile paigaldatud raadionupud (1982, R11 Electronic) ja autosisene navigatsioon (1994, Safrane). Lisaks on viinud võtmeta sisenemise laiale turule (aastal 2001) ning GPS-navigatsiooni kõrge resolutsiooniga ekraanile (Carminat TomTom® hinnaga 490 € Cliole aastal 2009) ja pannud alguse pardal ühendatud navigatsioonile Carminat TomTom® LIVE kujul (Cliole), jätkates oma uuenduste voolu Renault R-Link süsteemiga.

Uue Clio valikutes olev Renault R-Link loob silla auto ja internetivõrgu maailma vahele tänu: 

o Laiale seitsmetollisele (18 cm) puutetundlikule ekraanile, intuitiivsetele häälkäskudele ja turule keskenduvale koduleheküljele, mille kasutaja saab personaliseerida nii, et on tagatud turvaline ja lihtne ligipääs põhifunktsioonidele.

o TomTom® võrku ühendatud navigatsioonile, mis sisaldab otseteenuseid ja jagab reaalajas liiklusinfot, mis aitab vähendada sõiduaega ja kütusekulu. 

o Ühendusele auto oma elektroonikasüsteemiga, mis võimaldab ligipääsu ökosõidu funktsioonile (Driving eco²): see analüüsib juhi käitumist ning aitab kütusekulu vähendada.

o Renault R-Link Store’ile, autodemaailma esimesele aplikatsioonide poele, kus  kasutajad saavad põhjalikust ja mitmekülgsest valikust hõlpsalt vaadata või alla laadida aplikatsioone oma autole või arvutile (läbi ‘My Renault’).

 

Renault R-Linki funktsioonide ulatus kasvab jätkuvalt tänu “Pariisi inkubaatoritele” (Pariisis toimuv noorte talentide otsing) ning LeWeb’11 saatele. Lisaks Over TomTom® LIVE ja COYOTE rakendustes pakutavatele teenustele, mis aitavad juhil tähele panna ohtlikke situatsioone (riikides, kus see rakendus on saadaval), saavad R-Linki kasutajad ka oma sõnumeid lugeda, päevikut pidada, lähimaid teenindusjaamu või parkimisplatse otsida. 

Renault R-Linki rakendus Renault R-Sound Effect võimaldab personaliseerida helikogemust uues Clios, luues seal spetsiifilise helikeskkonna. Renault R-Sound Effect võib simuleerida kuut erinevat mootoriheli profiili, millest igaühel on kindel omapära ja on sünkroonis oluliste sõiduparameetritega nagu kiirus ja kiirendus.

Uus Renault Clio: kütusesäästlik ja madala CO2 heitkogusega

Uus Renault Clio ühendab madala kütusekulu sõidurõõmuga tänu oluliselt uuendatud bensiini- ja diiselmootoritele. Kaks bensiinimootorit (Energy TCe 90 ja TCe 120) ühendavad väga väikese kütusekulu ja CO2 eraldumise tundliku toimivuse ja keskmise kiirendusega. Märkimisväärselt täiendatud uue põlvkonna Energy dCi mootorid võimaldavad uuel Cliol endise sõidunaudingu juures rekordilist kütusesäästu.

 

Kaks uut Energy mootorit: arenenud tehnoloogia igapäevases mootorikasutuses

Uus Energy TCe 90 bensiinimootor

Uus Clio on esimene Renault mudel, millel on uus kolmesilindriline  bensiini turbomootor Energy TCe 90. See on esimene Renault’ poolt loodud kolmesilindriline jõumasin, mis loob tasakaalu sõidunaudingu ja kütusesäästu vahel: 

o Kolmesilindriline turbomootor kiirushoidikuga 899 tuleb koos Stop&Start funktsiooniga ning võimaldab tööjõudlust, mis on tavaliselt omane 1,4-liitrisele jõumasinale.

o Ülimadala inertsiga turbo tagab rahuldava tulemuse väikestel mootorikiirustel: 90 hj ja 135 Nm kiirusel 2000 p/min (90 protsenti kõrgeimast jõumomendist on saadaval kiirustel 1650 p/min kuni 5000 p/min).

o Ökonoomselt optimeeritud versioon kõrgemate ülekandearvudega ja kütusekuluga 4,3 liitrit/100 km, mis vastab CO2 eraldumisele 99 g/km .

o 21%-line kütusekulu ja CO2 eraldumise väheneminec võrreldes TCe 100-ga.

Uus diiselmootor Energy dCi 90

Energy perekonnas on uus 90 hj versioon 1.5 dCi mootorist, millel on ka Stop&Start funktsioon:

o Neljasilindriline 1,5-liitrine mootor ülekandearvuga 220 Nm alates kiirusest 1750 p/min, see on 20 Nm rohkem kui praegusel versioonil dCi 85.

o Ökonoomne versioon kõrgemate ülekandearvudega, mis kvalifitseerub ka Renault eco2 signatuurile kütusekuluga vaid 3,2 liitrit/100 km, millele vastab CO2 eraldumine 83 g/kmc.

Uus TCe 120 koos kuuekäigulise topeltsiduriga käigukastiga

Uue Clioga on saadaval uus dünaamiline mootor TCe 120, mis tuleb koos kuuekäigulise topeltsiduriga käigukastiga – see on esimene Renault’ B segmendis:

o Neljasilindriline 1,2-liitrine mootor, mille tööjõudlus vastab 1,6-liitrisele.

o Otsesel kütuse sissepritsel ja turbolaadimisel tippjõud 120 hj ning jõumoment 190 Nm kiirusel 1750 p/min.

Mootor on hetkel sanktsioneerimisel ning tuleb turule 2013. aasta esimesel poolel. Sellest saab kõige võimsam ja samal ajal kõige ökonoomsem mootor omas klassis. Tundlik ja säästlik automaatkäigukast võimaldab veatult sujuvat käiguvahetust.

Uus Renault Clio: lubab kvaliteeti ja turvalisust 

Flinsis (Prantsusmaal) ja Bursas (Türgis) valmistatud uus Renault Clio on ehitatud vastavalt täpsetele Renault’ kvaliteedistandarditele. See on taskukohane mudel, mis on seadnud kõrged kvaliteedistandardid ega karda suuremate või kallimate mudelite konkurentsi. Uus Clio on ehitatud B platvormi uue versiooni järgi, mis on keskendunud märkimisväärsele mugavusele, manööverdusvõimele ja madalale müratasemele. 

Turvalisus on selle mudeliperekonna iseloomulik joon: aastal 2005 sai Clio III esimese B-segmendi mudelina viie tärni reitingu EuroNCAP purunemistestis. Tänu hulgale turvalisust tagavatele omadustele püüab ka uus Clio pakkuda kõrgeimat turvalisust.

Edasised detailid uue Renault Clio kohta avaldatakse rahvusvahelise meedia teedetestis septembris ja Paris Motor Show’l.

 


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee