Uus Renault Grand Scenic: tõeline sõidumugavus kuni seitsmele reisijale

10.06.2016

Uus Grand Scenic on peresõidukiks loodud, sel on viis või seitse kohta. Kasutajasõbralikust ja mitmel moel ümberseatavast sõitjateruumist leiab palju nutikaid lahendusi ja varustust, mis on loodud vastama modernsete perede ootustele:

  •  Esiistmed on sarnased uue Espace'i omadele. Tippversioonidel on kaheksas suunas elektriliselt seatavad (sh nimmetugi), soojenduse ning massaažifunktsiooniga istmed. Nagu ka Scénic 3-l, on juhi kõrvalistme seljatugi allaklapitav ja võimaldab vedada kuni 2,85 meetri pikkuseid esemeid.
  • Kõikide versioonide teist istmerida saab kahes osas (suhtes 60/40) pikisuunas liigutada. 
  • Seitsmeistmelise versiooni kokkuklapitava tagumise istmerea lahendus sarnaneb uue Espace'i omale. 
  • Teatud varustustasemete juurde kuulub istmete kokkuklappimise süsteem, mis klapib vaid ühe puudutusega R-LINK 2 ekraanil või pakiruumis asuva lüliti abil automaatselt tagumised istmed kokku nii, et tekib sile põrand ja pakiruumi maht suureneb.

Esiistmete vahel asuv liikuv keskkonsool võimaldab auto sisemust ümber muuta. Kui keskkonsool paigutada eesmisse asendisse, kinnitub see suure portreeformaadis ekraani alla, moodustades ühe terviku. Juhikoht meenutab sedaankerega auto oma, kuid isteasend on endiselt kõrgemal nagu mahtuniversaalides kombeks. Kui keskkonsool on paigutatud kõige tagumisse asendisse, on uue Grand Scenicu sõitjateruum avatuma planeeringuga ning juht ja reisijad saavad sõitjateruumi omavahel paremini jagada.

Tagumises reas kuuluvad uue Grand Scenicu varustusse nutikad kokkuklapitavad lauad – need on ideaalsed peredele pikkadel reisidel. Nende külge on võimalik kinnitada erineva suurusega tahvelarvuteid. Laudade all asuvad väikesed panipaigad, kuhu saab panna näiteks mobiiltelefoni, mängukonsooli või kasvõi värvipliiatsid. Olemas on ka kaks USB-liidest, mis võimaldavad ajalise piiranguta kasutada elektroonikaseadmeid.

Uus Grand Scenic on 24 cm pikem kui uus Scenic, selle mahutavus ja pakiruum on samuti suuremad. Tagaistmed tagumises asendis, on viieistmelise versiooni pakiruumi maht 718 dm3 VDA (765 liitrit). Maksimaalne maht on 866 dm3 VDA (kui tagumised istmed on võimalikult ette lükatud). Panipaikade mahutavus on kokku 63 liitrit, see on kompaktsete mahtuniversaalide klassis parim tulemus.

Uus Grand Scenic (koos Scenicuga)  on ainus kompaktne mahtuniversaal, mille standardvarustusse kuulub hädaolukorra aktiivpidurdussüsteem koos jalakäija tuvastussüsteemiga. See juhiabitehnoloogia töötab kiirusel 7–60 km/h ning kuulub varustusse koos hädaolukorra aktiivpidurdussüsteemiga.

Nagu ka uus Scenic, saab Grand Scenic veel:

  • Sõiduraja hoidmise abi: töötab kiirusel 70–160 km/h ja korrigeerib rooli, kui auto hakkab sõidurajalt kõrval vajuma. Ühtlasi hoiatab see süsteem rooli väristades juhti, kui oma sõidureast välja kalduma hakatakse.
  • Väsimuse tuvastamise hoiatus: kiirustel üle 60 km/h analüüsitakse pidevalt sõiduki liikumistrajektoori. Hädaolukorrras edastatakse juhile visuaalne ja heliline hoiatus.

Uuel Grand Scenicul on olemas ka kõik teised turul pakutavad olulisemad juhiabiüsteemid, millega on juba varustatud Espace, Talisman ja uus MEGANE. Need juhiabisüsteemid on aluseks isesõitvale autole tulevikus.

Uus Grand Scenic on saadaval viie diisli – teiste hulgas elektriline Hybrid Assist jõuallikas – ja kahe bensiinimootoriga. Hybrid Assist kasutab elektrigenereaatorit ja 48-voldist akut ning kogub energiat auto aeglustamisel. Elektrimootor toetab sisepõlemismootorit, tulemuseks on paremini kasutatav võimsus ja madalam kütusekulu.

Uus Scenic ja uus Grand Scenic (nii viie- kui ka seitsmekohaline) jõuavad müügile enne 2016. aasta lõppu.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Tänassilma küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee