Uus Renault Koleos rõhub keskkonnasäästlikkusele

14.07.2011

Kuigi Renault Koleos’ uuendatud versiooni põhilised muudatused puudutavad mudeli välimust ja interjööri viimistlust, siis on autotootja poolt suurt rõhku pandud ka keskkonnasäästlikkusele – sõiduki diiselmootoritel on oluliselt vähendatud CO2 emissiooni ja kütusekulu. Lisaks saab värsket mudelit pidada luksuslikuks, erakordselt mugavaks ja mitmekülgseks.

Jõuline ja dünaamiline välimus
Jõulise karakteriga Koleos’ esiosal on elegantne iluvõre, kaasajastatud esituled,  modernsusele rõhuvad ka  küljepeeglitesse lisatud LED märgutuled. Samuti joonistub auto külgedel välja jõulisus, mis liidetud 4x4 omadustega, nagu kõrge kliirens, suursugused rattakoopad ja sportlikud veljed.

Tähelepanu pälviv ja omanäolise tagaosa, sealhulgas ka eripärase tagaakna, disain on üle kantud ka värskele, täiendatud mudelile. Uue Renault Koleos’ puhul on saadaval ka värske kerevärv Cayenne Orange.

Suurt tähelepanu on pööratud salongi viimistlusele: selle polstrivalik ja sisekujundus rõhutavad sõiduki elegantsi ja peent joont, täiustatud on armatuurlauda, stiilsem nägu on antud spidomeetrile ja näidikuekraanile.

Oluliselt keskkonnasäästlikum
Sõltuvalt konkreetsest turust saab uut Renault Koleos’d tellida 150 hj või 175 hj M9R diiselmootoriga või 170hj (TR25) bensiinimootoriga. Kõik kolm lahendust on dünaamilised, arvestatavate näitajatega crossover’id, millel on pikkust 4.52m ja laiust 1.85m.

Töö sõiduki, mootori ja käigukastiga võimaldas diiselmootorite CO2 emissiooni oluliselt kahandada. 150 dCi mootoriga 4x2 versiooni puhul on CO2 emissioon üksnes 148g/km. See tähendab, et sõidukile ei rakendata Prantsusmaal enam nn täiendavat ökomaksu. Suurema dCi 175 mootori emissiooni on vähendatud tasemele 166g/km.
Uue Koleos’ mitmekülgsus võimaldab mugavat sõitu nii linnatänavatel kui ka keerukamatel maastikel. Nissani arendatud nelivedu kindlustab hea juhitavuse ka kõige keerukamates oludes, sõiduk on ülitäpse juhitavuse ja stabiilsusega.

Renault’ ekspertiis aktiivse ja passiivse ohutuse vallas on EuroNCAP kokkupõrketestidel crossover’i puhul õigusega välja teeninud viis tärni, milles on oma osa ESP-l, hädapidurdusabil, täpselt väljaarvestatud struktuursel deformatsioonil, kuuel turvapadjal ning turvavööde eelpingutitel. 

Mugavus ja tipptasemel tehnoloogia
Interjööris pakub uus Renault Koleos ruumikamat ja mugavamat salongi. Tähelepanu on pööratud ka väikestele detailidele, nagu kõrgem segmendi tipus olev salong ning laiem jalaruum nii ees kui taga. 

Praktiline 60/40-volditav tagaiste on varustatud Easy-Estate süsteemiga, mis võimaldab ühe kiire liigutusega istme kokku voltida ja pagasiruumi 1,380dm3 VDA. Panoraamne avatav katus muudab salongi valgusküllaseks.

Uus Renault Koleos on kättesaadav terve rea kasutajasõbralike lisadega, sealhulgas uste käed-vabad avamine ja käivitamine, elektrooniline seisupidur, automaatsed esituled ja tuuleklaasipuhastajad ning juhtnupust juhitav Carminat TomTom navigatsioonisüsteem. 4x4 versioonide puhul on saadaval spetsiaalsed rakendused, nagu mäkketõusu paigaltvõtuabi Hill Start Assist ja mägilaskumispidur Hill Descent Control.

Lisaks on autosõitjale käepärasemaks muudetud ka audio, navigatsiooni ja kahetsoonilise kliimaseadme kontrollimine.. Erilist tähelepanu on pööratud ka mehhaanilise ja sõitmismüra kõrvaldamisele, mis omakorda tähendab, et autokasutajad saavad nautida Bose® sound audiosüsteemi pakutavat, mis on välja töötatud, et vastamata konkreetse salongi karakteristikale.

Renault Koleos’ rahvusvaheline läbilöök
Renault Koleos’d turustatakse viiel kontinendil ligi 40 riigis. See oli esimene sõiduk, mis koondas Renault’ universaalsuse ja oskusteabe - sõiduk töötati välja Renault’ poolt, rakendati Nissani tehnoloogiaid ning toodetakse Renault Samsung Motorsi Lõuna-Korea tehases. Tänu suurendatud koostööle on Renault’ valikusse lisandunud tippmudel, mis on tuntust kogunud paljudes riikides.

Tänu Koleos’le on Renault saavutanud võtmepositsiooni olulises kasvavas segmendis, eriti Hiinas ja Ladina-Ameerikas. Rohkem kui 70 protsenti Koleos’ müügist tuli eelmisel aastal väljaspool Euroopat.

Ent ka Euroopas on Koleos oma tugevat positsiooni aina kindlustanud: võrreldes eelmise aastaga on mudeli Euroopa müük 2011. aasta esimese nelja kuuga kasvanud märkimisväärsed 65 protsenti.

 

Esimene proovisõiduauto jõuab City Motorsisse novembri lõpus.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee