Uus Renault Scenic jõudis Eestisse

09.06.2009

Eestisse on jõudnud mahtuniversaalide oma klassi teerajaja ja enam kui kümme aastat Euroopa eelistatuima mahtuniversaali liidrikohta hoidnud Renault Scenic uue, ühtlasi kolmanda põlvkonna esindaja.

Uuel Scenicul on alles kõik need eelised, tänu millele õnnestus kahe esimese põlvkonna samadel mudelitel pakkuda sõitjatele avaramat salongi ja rohkem mugavusi, samuti sedaanile iseloomulikud juhtimisomadused.


Mugavus ja salongimaht


Uuel Scenicul on olulisemad juhtseadmed hõlpsasti käsitletavad ning keskkonsoolile on paigutatud peamiste abivahendite nagu sisseehitatud navigatsioonisüsteemi, elektrilise püsikiirusehoidja ja kiirusepiiraja juhtnupud. Sõidumugavust lisab selgete ja kohandatavate värvidega elektroonilise tahhomeetri ning kiirusenäidikuga vedelkristallekraan. Parkimist hõlbustab tagurduskaamera, mis annab juhile selge ülevaate auto taga toimuvast. Kaasreisijate meeleolu tõstab tipptasemel 3D helisüsteem koos kaasaskantavate audioseadmete ühendamisvalmidusega.
Scenicus on palju ruumi ka kaasreisijatel. Salongi teise istmerea jalaruum on oma klassi parim – 275 mm. Kolmandas istmereas on rohkem ruumi kui teistes seitsmekohalistes mahtuniversaalides – pearuum 842 mm ja jalaruum 102 mm. Scenicu toodetakse viie- ja seitsmeistmelise versioonina, millest viimane kannab nimetust Grand Scenic.
 

Mahutavus

Autos on enam kui 40 panipaika kogumahuga 92 liitrit, mis on paigutatud kõikjale autosse – neli panipaika põranda all, vähemalt kaks istmete all olevat sahtlit, kuus kaarditaskut, 11-liitrine kindalaegas ning 9-liitrine keskkonsooli panipaigalaegas jne. Pakiruumi mahtu on 10% võrra suurendatud 437 kuupdetsimeetrini, mis võimaldab paigutada autosse lisakohvri. Lisaks on igal istmereal 12 V pistikupesa.
 

Teelpüsivus ja jõuülekanne

Neid kindlustab uus roolihoovastiku süsteem, mida kõigepealt kasutati uuel Megane´il ning millel on U-kujuline abiraam ja suletud profiiltala kindlama teelpüsimise tagamiseks pööramisel ja juhtimistäpsuse suurendamiseks. Juhtimise muudab veelgi täpsemaks ja nauditavamaks uus elektriline roolivõimendi.  Mootorivalik koosneb viiest bensiinimootorist ja kuuest diiselmootorist, millede võimus jääb vahemikku vastavalt 110-143 hj ja 105-160 hj.
 

Kvaliteet, ohutus ja keskkond


Uus Scenic sarnaneb teiste Megane seeria mudelitega, mida iseloomustavad jõuline disain ja tipptasemel kvaliteet. Seda eelkõige tänu uuele laserkeevitustehnoloogiale, mille abil on katus auto külgedele joodetud. Turvalisuse tase on samaväärne kõigi aegade parima EuroNCAPi testitulemuse saanud uue Megane´i omaga.
Renault viib oma keskkonnapoliitikat ellu tänu kuuele uuele Scenicu versioonile, mis kannavad Renault’ Eco² logo. Eco² logo puhul on tegemist Renault’ kvaliteeditunnusega nendele autodele, mis on ühelt poolt taskukohased, kuid teisalt keskkonnahoidlikud kogu oma elutsükli vältel.

 
Töökindlus ja madalad ülapidamiskulud


Igapäevaseid ekspluatatsioonikulusid on vähendatud 20–30% – õlivahetusintervall on nüüd 30 000 kilomeetrit või kaks aastat võrreldes varasema 30 000 kilomeetri või ühe aastaga. Konditsioneerisüsteemi vedelikust tühjendamine ei ole enam vajalik ning õhufiltrit on vaja harvem vahetada – 60 000 kilomeetri või iga nelja aasta järel varasema 30 000 kilomeetri  või kahe aasta asemel. Samuti on auto kütusekulu seitsmekohaliste mahtuniversaalide turul väikseim.


Moodne stiil ja uued standardid

Sarnanedes teiste Megane perekonna liikmetega, on uuel Scenicul samas väga selge isikupära, mida iseloomustab vähem funktsionaalne ja rohkem sedaanilik lähenemisviis mahtuniversaalile. Lisaks pakub uus Scenic avarat väljavaadet läbi panoraam-katuseluugi, mis muudab sõidu veelgi meeldivamaks.
Bumerangikujulised tagatuled moodustavad uuele Scenicule ainuomase valguskardina. Tulede piirjooned sulanduvad tiibadel oleva iseloomuliku joonega, mis annab autole külgvaates dünaamilise välimuse. Seda rõhutavad omalt poolt kaldus katusejoon ja tagaklaas.

 
Uus Scenic esindab täiustatud stiili, mille näideteks on muu hulgas kroomitud iluvõre, udutuled, peeglikorpused, uksekäepidemed, läikivmustad B-piilarid, kroomitud tagaluugiääristus ning kerevärvi kaitseliistud külgedel.

Tänu Scenicu laiale rööpmele ees (1536 mm) ja taga (1539 mm) püsib uus Scenic kindlalt teel. Mudeli keredetailide kvaliteetne viimistlus ja materjalid, proportsioonid, vööjoon ning suured uksepaneelid tagavad kindla ja kaitstud tunde.

Voolujoonelisuse ja avarate vormide kombinatsioon aitab suurepäraselt esile tulla valgusemängul auto kerel. Laiendatud värvipaletis on nüüd ka mocca-pruun kerevärv.

Erilist tähelepanu on pööratud kerepaneelide viimistluse täiustamisele, näiteks tuuleklaasi piilarite ning esitiibade vahel. Esimesed ja tagumised kaitserauad peidavad endas parkimissensoreid ning erilist tähelepanu on pööratud uste sisepiitadele. Jätkates juba Megane ja Megane Coupe juures kasutatud tehnika rakendamist, on uue Scenicu katus laserkeevitusega kere külgedele joodetud ning tänu sellele ei ole vaja katuse kinnitusribasid.

Salongi korrapärase stiili võtmesõnadeks on voolujoonelisus ja sõidukeskkond – armatuurlauda iseloomustavad lainelised jooned ning juhtnupud on koondatud rooliratta ümber või keskkonsoolile, jättes võimalikult palju salongiruumi sõitjate käsutusse.

Erilist tähelepanu on pööratud ka materjalivalikule, sealhulgas pehme tekstuuriga armatuurlauale ning salongi koostekvaliteedile, mis iseloomustab uut Scenicut juba baasvarustusega mudelist peale. Tuuleklaasi puhastusharjad on esteetilistel kaalutlustel kapotiserva alla peidetud, kuid see on parandanud ka akustilisi parameetreid ja aerodünaamikat.

Viimistlusdetailide valik võimaldab eri varustustasemetel siseilmega varieerida, pakkudes klientidele eredaid, elegantseid või tagasihoidlikke värvitoone. Saadaval on ka tumedam ja sportlikum viimistlus.

Uus Renault Grand Scenic on Eestis müügil alates juunikuust City Motors AS-i Tallinna müügisalongis Staadioni 1. Scenicu hinnad algavad 239 900 kroonist.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee