Vitali Petrov asub 2010. aastal võistlema Renault Vormel 1 meeskonnas

03.02.2010

Märtsis Bahreini GP-l debüteerivast 25-aastasest Vitalist saab esimene Vormel 1 sarjas võistlev venelasest vormelipiloot. Petrov liitub Renault F1 meeskonnaga pärast edukat karjääri GP2 sarjas, kus ta lõpetas eelmise hooaja kokkuvõttes teisena.

Renault F1 meeskonna juht Eric Boullier sõnas: “See on Vitali jaoks väga eriline päev ja me ütleme talle teretulemast meie meeskonda. Me mõistame, et algajaF1 piloodina peab Viltali sel hooajal väga palju õppima, kuid tema tulemused GP2-s eelmisel aastal olid suurepärased ning kinnitasid, et ta on valmis võistlema Vormel 1-s. Vitalil on meeskonnakaaslase Roberti näol suurepärane eeskuju, kellelt õppida ja ma olen kindel, et ta suudab kogu oma karjääri jooksul näidatud potentsiaali realiseerida.”

Vitali Petrov lisas: “See on minu jaoks väga hea võimalus ja ma ootan pikisilmi koostööd meeskonnaga käesoleval hooajal. Olen alati unistanud Vormel 1 sarjas võistlemisest ja võimalus teha oma debüüt sellises tippmeeskonnas nagu Renault on äärmiselt põnev. Esimene võistlus on vaid veidi enam kui kuu aja pärast, seega kannan hoolt ja veedan järgnevate nädalate jooksul võimalikult palju aega koos meeskonnaga, et olla valmis Bahreini etapiks.”

Renault F1 meeskond esitles Valencias uut võistlusautot R30

Renault F1 meeskond esitles 1. veebruaril Hispaanias asuval Valencia ringrajal sinna kogunenud ajakirjanikele 2010. aasta võistlusmasinalt R30.

Renault F1 meeskonna sõitja Robert Kubica oli kohal, et eemaldada autolt kate ning paljastada uue auto põnev must-kollane värvilahendus – ikoonilised värvid, mille tegi Renault’ tuntuks 1980.-ndatel aastatel. Meeskond esitles samuti Vitali Petrovi kui Roberti 2010. aasta hooaja meeskonnakaaslast.

Pärast R30-e esitlemist liitus meeskonna juht Eric Boullier fotosessiooniks auto taustal Roberti ja Vitaliga koos meeskonna kolmanda sõitja Ho-Pin Tung’iga ning varusõitja Jérôme d’Ambrosioga. Tšehhi sõitja Jan Charouz on samuti algaval hooajal meeskonna varusõitjaks, kuid ta ei saanud esitlusel osaleda.

Kehtivate aerodünaamika reeglite tõttu on R30 segu evolutsioonist ja revolutsioonist ning on üldmuljelt palju saledam ja atraktiivsem kui tema eelkäija. Eriti põhjalikult on ümber tehtud auto tagaosa, et võimalikult efektiivselt kasutada topeltdifuusoreid, mida esmakordselt nähti eelmisel hooajal. Muudatusi on tehtud ka šassii ehituses, et võimaldada suurema kütusepaagi paigaldamist, tulenevalt kehtestatud tankimiskeelust.

Eric Boullier kiitis esitlusel rääkides meeskonna jõupingutusi, mille tulemusena valmis uus auto õigeaegselt esimese testimise jaoks: “Me oleme talve jooksul töötanud palehigis kindlustamaks uue hooaja alustamise parimas võimalikus vormis. R30 peaks olema konkurentsivõimeline, tugev ja vastupidav auto ning me oleme valinud terve hooaja jaoks agressiivse arengustrateegia. Nüüd oleme me siin, valmis esimeseks testimiseks ja oleme kõik põnevil nägemaks, kas auto täidab meie ootused.”

Nii Robert kui Vitali olid elevil uut autot nähes ning väljendasid oma ootusi algava hooaja osas. “Meeskond on uue auto kallal töötanud pikka aega ja on selge, et liigume õiges suunas,” sõnas Robert. “Nüüd peame võtma talvistest testidest maksimumi, et hoida tempot üleval ja jätkata auto parendamist. Meie esmaeesmärgiks on teha auto kergelt sõidetavaks, sest uued reeglid soosivad autosid, mis ei ole liiga tundlikud – me vajame autot, mis käituks ühtmoodi paljude erinevate tingimuste korral.”

Vitali Petrov lisas: “Uus auto näeb hea välja ja selle värvid meenutavad kõigile Renault’ võimast spordiajalugu. Ma ei suuda oodata, kuni saan selle autoga esmakordselt sõita ning meeskonnaga koos tööle asuda.”

Renault F1 meeskond jääb Valenciasse kuni kolmapäeva õhtuni, et viia lõpule esimene hooajaeelne testisessioon.

Vaata, millist kohta ennustavad Renault Vormel 1 meeskonnale City Motorsi fännid Facebookis ja tule ka arvamust avaldama.


Esinduste kontaktid ja asukohad

Pärnu mnt 541, Laagri
Jälgimäe küla, Harjumaa

Telefon: 626 4070
Teenindus: 626 4090
E-mail: info@citymotors.ee

Jõe 9a
50104 Tartu

Telefon: 736 7893
Teenindus: 736 7892
E-mail: tartu@citymotors.ee

Tallinna 82a
Kuressaare

Telefon: 453 0122
E-mail: info@warmaauto.ee

Kerese 40G
Narva

Telefon: 356 9333
Teenindus: +372 35 69 337
E-mail: info@albionmotors.ee