RENAULT Eco2

02.03.2009


Enam kui pooled Eestis müüdud Renault autodest on madala CO2 heitmekogusega


Renault kuulub kolme autotootja hulka Euroopas, kelle autod reostavad kõige vähem keskkonda, paisates õhku minimaalselt süsihappegaasi. Möödunud aastal müüs Renault Eestis 409 Renault eco² ja Dacia eco² logo märgistusega sõiduautot, mis teeb ühtekokku enam kui 50% Renault ja Dacia autode kogumüügist Eestis 2008. aastal.

Madala CO2 heitmekogusega autod pakuvad tarbijale madalamaid jooksevkulusid. Näiteks sõiduauto Renault Clio 1.5 dCi 85 hobujõulise mootori puhul on kütusekulu kõigest 4,4 l/100 km.

Möödunud aastal oli Eestis kõige populaarsem keskkonnasõbralik Renault mudel Thalia, millel on peaaegu kogu mootorivalik kõige keskkonnasõbralikum turul. 1.5 dCi 68 hobujõulise mootoriga Logan ja Logan MCV olid kõige populaarsemad valikud keskkonnasõbralike Dacia mudelite hulgas.  

Renault eco² ja Dacia eco² sümboliseerivad mudelivaliku kõige keskkonnasõbralikumaid autosid, mis paiskavad õhku vähem kui 140g CO2 ühe kilomeetri kohta ja on ühtlasi väikese kütusekuluga. Diiselmootoriga autodel on see näitaja 5.3 l/100 km või vähem ja bensiinimootoriga autodel 5.9 l/100 km või vähem. Tarbija, kes ostab eco² sümboliga märgitud versiooni, valib teadlikult võimalikult keskkonnasõbraliku ja ühtlasi madalama kütusekuluga ökonoomse mudeli.

2008. aastal oli 60% Euroopas müüdud Renault Grupi autodest madalama heitmekogusega kui 140 g CO2/km. Aasta varem oli see number 48%.

Eco² märki kandvad sõidukid vastavad järgnevale kolmele kriteeriumile:
•    toodetud tehastes, mis omavad ISO 14 001 sertifikaati, s.o vastavad suurtele tööstuspiirkondadele kehtestatud keskkonnakaitse standarditele;
•    mootorisüsteemid, mille heitmekogus on väiksem kui 140 g CO2/km või biokütusega sobivad mootorid;
•    95% autode kaalust peab olema taaskasutatav, sisaldades ligi 5% ümbertöödeldud plastikut, s.o keskmiselt 34 kg.

Renault eco² tähendab, et Renault kaubamärk võtab kasutusele meetmeid vähendamaks sõidukite negatiivset mõju keskkonnale läbi autode pikaajalise eluaja, mis algab disaini ja tootmisega ning lõppeb ümbertöötlemisega. Vähendades sõiduauto igas eluetapis selle negatiivset mõju keskkonnale, peegeldab Renault pühendumust Renault eco² programmile.